Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Чим промити радіатор пічки?

Чим промити радіатор пічки

Як промити радіатор пічки?

Засмічення конвективно-радіаційного опалювального приладу в транспортному засобі відбувається при пробігу в 100 тис. км. або у разі поломки запчастини. Очищення радіаторної пічки сприяє підвищенню ефективності опалення салону машини, що є досить актуальним моментом за низьких температур повітря взимку.

Навіщо необхідне промивання радіатора пічки?

Одне з найпоширеніших несправностей у транспортному засобі є вихід із ладу пічки. Факторів, які провокують цю проблему, існує дуже багато. Але, в більшості випадків, основною проблемою несправності виступає саме забруднення радіатора, на поверхні якого часто залишаються залишки рідини, що охолоджують. Навіщо промивається радіатор пічки? Ця маніпуляція дозволяє усунути подібну проблему.

Хімічний склад будь-якої рідини, що охолоджує, такий, що під час його використання утворюється осад з присадок. Це сприяє тому, що покриває з часом стінки радіатора. Ще однією з причин забруднення решітки є накип на її поверхні, що утворюється під час закипання антифризу.

Використання якісної охолоджуючої рідини забезпечить більш тривале накопичення забруднень на решітці радіатора. Це, своєю чергою, дозволить суттєво продовжити експлуатаційний термін цієї деталі. Якщо ж нехтувати цим фактором, то найближчим часом вам доведеться зіткнутися із проблемою того, як промити радіатор обігрівача.

Основні способи промивання без демонтажу деталі

Багатьом автовласникам цікаво, як можна промити радіатор всередині пічки, при цьому не знімаючи запчастину. Хочемо відзначити, що є два способи виконання цієї процедури: використовуючи звичайну пластикову пляшку або насос, що має можливість підключення до транспортного засобу.

Перший спосіб: за допомогою пластикової пляшки

Як можна почистити радіатор пічки? Даний спосіб дозволяє здійснити маніпуляцію очищення деталі як після демонтажу, так і в установленому стані. Для цієї маніпуляції необхідно попередньо підготувати такі предмети:

  • Дві пластикові пляшки об’ємом 1,5 л. кожна;
  • Очищувальну рідину для радіатора опалення;
  • Хомути у кількості 4 шт.

Який алгоритм дій під час очищення радіатора без його демонтажу? Одна пляшка наповнюється рідиною для промивання. Далі в обидві ємності вставляють трубки, один кінець яких монтується до радіатора. Після цього необхідно по черзі натискати на пляшки, тим самим проганяючи рідину з однієї в іншу. Після того, як промивна рідина в результаті забруднення змінить свій колір, потрібно провести її заміну на нову чисту рідину. В результаті, видно, що промивання радіатора пічки є цілком здійсненною процедурою без складних дій.

Другий спосіб: з використанням автомобільної помпи

Застосування автомобільної помпи сприяє більш ефективному очищенню за рахунок безперебійної циркуляції рідини, що очищає.

Для проведення даної маніпуляції необхідно підготувати такі предмети:

  • Автомобільний помпу з електроприводом;
  • Три шланги, діаметр яких повинен підходити для з’єднання помпи та радіатора;
  • Зарядний пристрій для акумуляторної батареї;
  • Кип’ятильник;
  • Місткість для зберігання розчину;
  • Будь-який предмет, який можна використовувати як матеріал, що фільтрує.

Який алгоритм при очищенні алюмінієвого радіатора пічки цим способом? Він складається з поетапного виконання наступних маніпуляцій:

  1. Підключається насос до радіатора. Вхід шланга опускається в ємність, що містить рідину для очищення радіатора, а вихід у фільтр.
  2. Підключається зарядний пристрій до акумулятора.
  3. Запускається помпа для прокачування рідини, що очищає.
  4. Тривалість процедури становить три години. Протягом першої години рідина переганяється в один бік. Друга година – рідина хитається назад. Протягом останньої години з метою остаточного промивання проганяється кип’ячена вода.

Види очищувальних рідин: що краще використовувати

Чим можна промити радіатор пічки? Це одне з актуальних питань, які цікавлять автовласників під час проведення цієї процедури. Є кілька основних варіантів вирішення цього питання. Насамперед ознайомимося з «дідівськими» способами, що мають високу популярність до появи на ринку автомобільної продукції особливих технічних рідин.

Якщо ви думаєте про те, чим промити мідний радіатор пічки, то важливо враховувати, що для проведення цієї процедури категорично забороняється використання концентрованих кислотних складів. До аналогічних правил відноситься і використання лужних речовин за наявності алюмінієвих деталей.

Лимонна кислота

Використання лимонної кислоти для промивання радіатора грубки допускається за наявності як алюмінієвих, так і мідних варіантів деталей. Підготовка очисної суміші передбачає використання 20-40 г речовини на 1 л. води. За наявності надто забрудненого радіатора допускається збільшення концентрації лимонної кислоти вдвічі.

Щоб переконатися, що лимонна кислота не пошкодить мідний радіатор транспортного засобу, рекомендується попередньо перевірити рівень кислотності, використовуючи лакмус. Показник її концентрації не повинен перевищувати 3 рН. Використання цього розчину допускається для очищення радіатора будь-яким із способів. Крім цього, можна злити охолодну рідину і залити замість неї очисну суміш. Далі необхідно запустити двигун внутрішнього згоряння в автомобілі та залишити його працювати на 40 хв. Якщо внаслідок очищення рідина буде надто забруднена, рекомендується повторно провести цю маніпуляцію.

Оцет

Цікавитесь чим можна промити радіатор пічки? Багато автовласників радять використовувати оцет. Ця речовина є досить ефективним і доступним засобом, наявність якого є практично у всіх будинках. Приготування розчину очисного відбувається шляхом змішування 0,5 л. оцту та 10 л. кип’яченої охолодженої води.

Сироватка

Одним із надзвичайно діючих варіантів для виведення забруднень із радіатора є використання молочної кислоти. Але часто знайти достатній обсяг даної речовини буває дуже складним завданням. Тому як її заміну автовласники можуть використовувати натуральну сироватку, яка буде потрібна в об’ємі до 10 л.

Електроліт

Дуже важливо знати, чим можна правильно та якісно очистити радіатор пічки. Ми рекомендуємо звернути увагу на рідину для акумуляторів транспортного засобу. Але хочемо попередити вас про те, що виконання процедури очищення радіатора за допомогою електроліту потребує особливої обережності. Потрібно одягнути щільний одяг, захисні рукавички на руки та окуляри на очі.

Промивання з використанням електроліту провадиться після демонтажу радіатора. У його порожнину заливається рідина, що залишається всередині деталі на дві години. Після закінчення зазначеного часу розчин зливається, а системою проганяється чиста вода з невеликою кількістю соди.

Каустична вода

Ця речовина має досить високу лужність. Тому каустична вода не підходить для миття алюмінієвих радіаторів пічки. Ця рідина може використовуватися лише за наявності зазначеної деталі з міді.

Промивання радіатора проводиться лише після його демонтажу. Якщо його не зняти, з’являється висока ймовірність того, що вода може потрапити на алюмінієві компоненти системи охолодження. Концентрація води має бути понад 10%. Використовуючи каустичну воду, рекомендується одягати захисний одяг. Нехтування цими правилами безпеки може призвести до появи хімічних опіків тіла. Каустична вода заливається всередину знятого радіатора і витримується протягом 2 годин. Прогін рідини по системі не проводиться.

Фосфорна кислота

Розчин на її основі використовується для промивання опалювальних радіаторів із міді та алюмінію. Для приготування змішуються компоненти у співвідношенні 85 кислоти на 15 води. Дуже важливо використовувати при проведенні процедури захисне спорядження, що дозволить запобігти виникненню опіків. Розчин із кислотою заливається усередину знятого радіатора, і залишається там на кілька годин. Після цього, брудна рідина зливається, а начинка запчастини очищається за допомогою використання дистильованої води.

Дімексид

Багатьом цікаво, чи можна промити радіатор пічки димексидом. Відповідь фахівців позитивна, але лише за наявності мідних запчастин. Деталі з алюмінію такий засіб ушкоджує. Дімексид характеризується високою ефективністю та забезпечує видалення забруднень протягом півгодини. Обов’язково після використання цього засобу необхідно ретельно промити конвективно-радіаційний прилад.

Особливістю димексиду є кристалізація за низьких температур повітря. Тому промивання радіатора з його використанням проводиться виключно за плюсової погоди.

Професійні технічні рідини

Актуальним для багатьох залишається питання, якою рідиною краще промивати радіатор пічки? Для того, щоб не ризикувати підручними засобами, рекомендуємо використовувати спеціальні рідини від перевірених виробників, таких як HI-Gear або LIQUI Moly.

Ми рекомендуємо не витрачати свій час та не ризикувати технічним станом транспортного засобу. Звертайтеся до фахівців автосервісу у Києві «Гепард», які із задоволенням та професійним підходом вирішать будь-яку вашу проблему, пов’язану з автомобілем.

Питання про те, чим промити радіатор грубки, нескладне. Важливо ознайомитися з усіма варіантами проведення даної процедури і вибрати собі максимально відповідний із них.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту