Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Як працює гібридний автомобіль?

Як працює гібрид
Автомобіль гібрид – машина, яка працює одночасно з ДВС (двигун внутрішнього згоряння) та електричним мотором. Останнім часом з появою тренда на екологічні автомобілі, машина з гібридним двигуном стала набирати величезну популярність. Деякі відомі компанії-виробники створюють гібриди, і отримані моделі мають великий успіх.

Але машина гібрид вважається далеко не новим винаходом. Перші розробки, моделі авто з’явилися ще в 19 столітті. З того часу технології змогли піти дуже далеко. Сучасний автомобіль-гібрид сьогодні є транспортом, який практично не поступається звичайним машинам.

Що таке гібридний автомобіль?

Машина з гібридним мотором отримує для роботи енергію не від одного джерела. ДВС плюс електричний мотор доповнюють один одного. Завдяки цьому знижується навантаження, підвищується ефективність автомобіля.

Тренд на екологічність транспортних засобів зростає, також збільшується кількість авто на електротязі. Гібридні автомобілі залишаються популярними серед водіїв, які намагаються дбати про власний комфорт, довкілля.

Машини з гібридним двигуном включають до складу основні елементи конструкції:

 • ДВЗ;
 • Паливний бак;
 • електромотор;
 • Генератор;
 • Акумулятор;
 • Силовий контролер;
 • Інвестор;
 • Трансмісію;
 • Зарядний пристрій.

Потрібно знати, що гібридна машина є універсальним транспортом. Вона відмінно підходить автомобілістам, які хочуть використовувати нові напрацювання автомобілебудування, але в регіонах мало станція для зарядки електромашин.

Особливості конструкції гібридного автомобіля

Перед тим, як вивчити роботу гібридного автомобіля, варто ознайомитись з особливостями конструкції цього транспорту, щоб краще зрозуміти його принцип функціонування.

Машина, оснащена гібридним мотором, має такі особливості:

 1. ДВЗ монтується невеликої ваги, потужності. Це знижує навантаження, а також шкідливі викиди, зменшує витрати пального.
 2. Електричний двигун розміщується усередині силового агрегату або окремо. Монтований електродвигун у гібридній машині, принцип функціонування якого відрізняється, також утворює енергію для акумулятора. За рахунок цього витрата заряду також зменшується.
 3. Трансмісія це механізм конструкції, який майже нічим не відрізняється від аналогів звичайної машини. Застосовуються і механічні та автоматичні КПП. Додатково також варто виділити гібридні КПП, які безпосередньо підключаються до електромотора.
 4. Паливний бак розташований у задній частині машини. Потрібний, щоб коректно функціонував ДВС.
 5. Акумулятор служить для того, щоб подавати енергію. У гібридних автомобілях застосовуються два типи акумулятора: високовольтний (живить електричний мотор) і звичайний (живить бортову мережу).
 6. Інвертор відповідає за перетворення постійного струму на змінний, що необхідно для нормального функціонування електродвигуна.
 7. Генератор транспортного засобу відповідає за вироблення електроенергії під час руху, але не користується нею.

Як ви зрозуміли, гібридні машини – транспорт, що відрізняється складною конструкцією, принципом функціонування.

Як працює гібридний автомобіль?

Вам цікаво, як функціонує гібридний автомобіль? Тоді узагальнено можна розділити процес на такі етапи:

 1. Початок руху. Коли машина пересувається на невеликій швидкості, у ній працює лише електродвигун. Тому акумулятор відправляє енергію на блок живлення, далі на електромотор.
 2. Рух. Коли працює автомобіль, запускається ДВЗ. Двигуни відповідають за рівномірне розподілення енергії, яка потрібна для пересування авто. При залишку енергії вона перетворюється на генератор, потім у акумулятор.
 3. Розгін. На цьому етапі зазвичай працює ДВС. Електричний двигун необхідний для підтримки динаміки функціонування системи. Генератор продовжує розподіляти зайву енергію на блок, що управляє.
 4. Під час гальмування ДВЗ функціонує у звичайному режимі. Електродвигун віддає назад енергію БУЕ, далі вона перетворюється на акумулятор.

Машина гібрид має досить складний принцип функціонування. І його робота може залежати від типу силової установки.

Принцип роботи гібридного автомобіля в залежності від типу силового агрегату

Як було описано вище, автомобіль гібрид вважається транспортом, який рухається завдяки спеціальній установці (комбінація ДВЗ та електродвигуна). Щоб ближче ознайомитися з темою, що є гібридною машиною, необхідно уважно вивчити пристрій силового вузла.

Силовий пристрій буває таких типів:

 • Мікрогібридна;
 • Середньогібридна;
 • Повногібридна.

У першому випадку електричний привід застосовується для старту, гальмування. У конструкції встановлений акумулятор 12 Вт, відповідно машина пересуватись тільки за рахунок електродвигуна не може. Під час руху кінетична енергія, що залишилася, перетворюється в електричну.

Другий варіант застосовується при старті, гальмуванні, тяги. У самій конструкції встановлено високовольтну батарею, але самостійно авто за рахунок електродвигуна їздити не може.

Як функціонує гібридна машина з повногібридним силовим пристроєм? У цьому варіанті конструкція авто має на увазі установку потужного електродвигуна, здатного забезпечує постійний рух машини без участі ДВЗ, наприклад, якщо в баку закінчився бензин. Але більший відсоток роботи транспорт виконує, як у авто із середньогібридним силовим агрегатом.

Тепер ви знаєте, що гібридне авто змогло об’єднати в собі дві різні технології.

Гібридний автомобіль: переваги та недоліки

Чи варто купувати гібридну машину? Це питання мучить велика кількість автомобілістів, які намагаються підібрати новий транспортний засіб. Плюси, мінуси такого автомобіля здатні чітко позначити, що є авто, як ним користуються багато сучасних водіїв.

Перелічимо основні переваги гібридної машини:

 1. Економна витрата пального. На ¼ частина авто витрачає менше палива, ніж машини, що функціонують лише на ДВЗ.
 2. Екологічність. За рахунок того, що зменшується кількість палива, необхідного для руху транспортного засобу, також знижується кількість вихлопних газів, що потрапляють до атмосфери.
 3. Безшумність. За рахунок зменшеної потужності ДВЗ машина не сильно шумить, коли їде.
 4. Збільшена дальність пробігу з одним зарядом. Повногібридна силова установка продовжує працювати навіть у ситуації, коли пальне закінчилося.
 5. Активне накопичення енергії. Застосування принципу рекуперації під час гальмування дозволяє зменшити витрати енергії, збільшити дальність їзди авто.

Якщо ви хочете знати, що являє собою машина гібрид, також вивчіть її мінуси:

 1. Ціна. Як правило, гібридні автомобілі коштують на 50% дорожче за звичайні авто.
 2. Ремонтопридатність. Виконувати ремонт гібридного агрегату складніше, отже, ціна відновлення вища.
 3. Акумулятори. Ті акумулятори, які встановлені в гібридних авто, згодом здатні втрачати велику кількість заряду.

Крім того, як показує статистика, гібриди частіше потрапляють у ДТП, де беруть участь пішоходи, оскільки вони не чують наближення автомобіля через їхню тиху роботу. Варто купувати моделі, які мають спеціальний звуковий сигнал.

Що являє собою гібридна машина? Це впевненість, що ви продовжите свій хай навіть після закінчення палива в баку. Гібрид – транспортний засіб, що має унікальне поєднання різноманітних технологій, що роблять рух авто ефективнішим, економічнішим.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту