Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Нагар на свічках запалювання

Нагар на свічках запалювання причини

Свічки запалювання мають просту конструкцію, здатні виконувати важливі функції:

  1. Генерувати дугу електродів, яка займає горючі склади.
  2. Відводити зайве тепло після того, як відбувається детонація в циліндрах, що працюють.

Отже, ці елементи досить важливі для функціонування мотора, проте, на жаль, через простий нагар на свічках не може виникати іскра. Внаслідок цього погіршується функціонування ДВЗ, припиняє працювати циліндр, оскільки склад не запалюється.

Як правило, нагар на свічках запалювання виникає, коли елементи починають функціонувати у складних умовах. Ці деталі регулярно функціонують при хімічному, термічному впливі, і це зменшує термін служби, вказаний виробником. Оскільки будь-яка система транспортного засобу взаємопов’язана, утворюватися нагар на поверхні свічок може, якщо некоректно працюють інші механізми. Професійні майстри намагаються користуватися цим, щоб зрозуміти причину появи несправності. За тоном нагару спеціалісти визначають, із яким механізмом проблема.

Тепер розглянемо, що означає нагар на свічках, які потрібно вживати заходів, щоб він не виник при подальшій роботі транспортного засобу.

Які бувають види нагару на свічках запалювання?

В основному, свічки запалення здатні самі очищатися від нагару, але, якщо двигун, інші допоміжні системи авто працюють без перебоїв. Якщо якась система машини працює неправильно, майстри автомобільного сервісу визначають, який нагар присутній на свічках. Якщо візуально підтверджується наявність нагару, фахівці негайно розпочинають свою роботу у необхідному напрямку. Тепер розглянемо, який може бути за кольором нагар на свічках запалювання, що він означає.

Нагар чорного кольору

Щоб зрозуміти, з яких причин на свічках є темний нагар, варто навчитися розрізняти наліт. Нагар буває:

  1. Яскравого відтінку маслянистої консистенції лежить на поверхні електрода, біля різьблення. Значить, багато масла проникає в камеру згоряння.
  2. Нагар досить сухий, дуже темний, за кольором нагадує сажу. При цьому відсутні маслянисті патьоки. Це свідчить про те, що багато палива у паливі, який не встигає вчасно згоряти.

Відповідно, залежно від типу, нагар чорного кольору на свічках означає, що горючий склад компонується неправильно.

Нагар червоного кольору

Якщо виникає такий нагар, це свідчить про те, що потрібно встановити інші присадки для пального, оскільки в монтованих дуже велика кількість хімічних компонентів. Дані речовини не здатні повністю згоряти, вони просто осідають, через що утворюється нагар на свічках, внаслідок чого вони працюють неправильно.

Нагар білого кольору

Якщо виявлено нагар світлого кольору, проблему необхідно шукати з огляду на його тип:

  1. Глянсовий світлий. Не відбувається охолодження свічок, як це вимагає система.
  2. Слабовиражений нагар світлого кольору на свічках, електроді. Значить, використовується неякісне паливо.

Якщо зрозумієте, чому виникає нагар на свічках, вам залишиться поміняти пальне, записатися в майстерню на встановлення нових свічок, оскільки теплопровідність виробів відновити неможливо.

Нагар помаранчевого або коричневого кольору

Якщо виник такий нагар, це основний симптом того, що в пальному є цинк, свинець, марганець у великому обсязі. Їх присутність може негативно впливати на ізолятор, оскільки згодом з його поверхні осідають частинки даних металів, починає активно пропускати струм. Отже, свічки очищаються від нагару, заливається інше пальне.

Очищення таких елементів процедура не складна. Є певні методи, що дозволяють виконувати це завдання. Розглянемо варіанти очищення свічок від нагару, цього вистачає, щоби вироби знову почали генерувати іскру.

Як почистити свічки запалення від нагару?

Практика показала таке: якщо вчасно очищати свічки запалювання, це продовжує термін життя виробів приблизно 5 000-10 000 км. На даний момент, щоб вирішити це завдання, фахівці використовують такі методи:

  1. Грубе чищення. Для цього можна користуватися наждачним папером або щіткою, яка має металеву щетину. За допомогою цих засобів забирається нагар, проте роботу варто виконувати так, щоб не пошкодити поверхню ізолятора.
  2. Очищення елементів побутової хімії. Для процедури потрібна спеціальна ємність, вода, засоби, що дозволяють усувати іржу. Достатньо використовувати засіб, яким чистяться раковини, газові плити, змішувачі.
  3. Чищення з використанням ацетату амонію. Потрібен 20% складу. Його потрібно закип’ятити. Після цього до складу опускаються свічки, які заздалегідь знежирюються за допомогою бензину. Через півгодини свічки дістаються, протираються від нагару, знову встановлюються на місце.

Відповідно, чищення свічок від шару нагару виконується з використанням підручних засобів. З цим завданням впорається навіть водій, який не має досвіду. Після чищення таких елементів варто перевірити їхню працездатність. Для цього фахівці можуть використовувати спеціальний прилад і лише потім вироби знову повертаються в експлуатацію.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту