Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Як прибрати іржу на авто

Як прибрати іржу на автомобілі

Присутність слідів іржі на поверхні кузова транспортного засобу є серйозною проблемою для кожного автомобіліста. І річ зовсім не в тому, що уражений метал здатний зіпсувати зовнішній вигляд автомобіля. Окислена поверхня металу серйозно впливає на безпеку пересування. Отже, усунути сліди іржі на транспортному засобі необхідно максимально швидко.

З нашого матеріалу ви зможете дізнатись, як усунути сліди іржі на поверхні машини максимально комфортним методом. Також нижче описано методи профілактики, що дають можливість не виникнути проблемі повторно.

Як запобігти ймовірності появи іржі на автомобілі?

Для початку відзначимо те, що окислена поверхня металу – нелегка проблема, яку можна легко усунути. Видалення іржавих слідів з машини супроводжується різними процедурами. І на ці процедури доведеться витратити власні фінанси, вільний час.

У більшості випадків ураження іржею відбувається на кузові транспортного засобу, а також на нижній частині (днище). Якщо ігнорувати цю проблему, не дізнаючись, як усувається іржа на автомобілі, тоді поверхня металу повністю зіпсується, прогниє наскрізь. Пересуватися в такому автомобілі неприємно і досить небезпечно.

Перед тим, як випускаються транспортні засоби, виробники намагаються дбати, щоб водієві не довелося шукати методи усунення іржі на авто. Для цього поверхня обробляється кількома шарами спеціальних препаратів, що надійно захищають метал від жита.

Поверхня будь-якого автомобіля обробляється:

 • Ґрунтовкою;
 • Емаллю;
 • Фарбування;
 • Лаком.

Але в процесі використання шари можуть зазнавати навантаження. На поверхню потрапляє бруд, не діє повітря, постійне миття авто. Через це утворюються дрібні тріщини, крізь які проникає в кузов повітря, і це згодом призводить до питання, як усунути жито на машині.

Причиною виникнення жита може бути навіть невелика аварія. Чи не зробили оновлення лакофарбового шару після ДТП? Чекайте на нову проблему, і з нею доведеться ретельно розбиратися. Ось чому дізнатися, як саме видаляється іржа з ​​транспортного засобу, корисно навіть новачкам, які лише недавно придбали новий автомобіль із салону. Це стосується й власників уживаних автомобілів.

Чому з’являється іржа на поверхні автомобіля?

Перед тим, як вивчити всі методи усунення іржі на поверхні транспортного засобу, ознайомтеся з причинами, через які метал окислюється. Іржа виникає на машині, коли крізь тріщини на захисному шарі кузова проникає повітря, вода, а також хімічні речовини, наприклад, препарати для чищення або полірування, і вони активно контактують з металом. Багато виробників сьогодні ще не змогли вигадати нічого кращого, вони просто використовують старе добротне залізо. Воно займає приблизно 2/3 складу будь-якого кузова машини, що з часом сильно іржавіє, коли контактує з киснем.

Щоб знати, як усунути швидше іржу з поверхні автомобіля, важливо розуміти, які є стадії ураження жита. Окислення вважається не найактивнішим процесом, тому автомобілісти мають деякий час, що дозволяє уникнути псування металу. Безперечно, ніколи не потрібно тягнути з відновленням авто.

Іржа на поверхні машини виникає в кілька етапів:

 1. Поверхневий. Виникає відразу після пошкодження захисного шару автомобіля. Помітити таке пошкодження при простому огляду машини не можна.
 2. Крапковий. У такій ситуації автомобіліст цікавиться, як усунути руді сліди на авто. На кузові з’являються маленькі точки. Їх розмір не перевищує 0.5 см. Найчастіше вони мають жовтий або коричневий колір. Ця проблема ще не вважається надто серйозною, але, якщо її ігнорувати, можуть виникнути тяжчі наслідки. Виправити ситуацію можна, так як структура металу ще залишається міцною.
 3. Глибокий. Тепер усунути сліди іржі з автомобіля можна лише, використовуючи активне шліфування спеціальним пристроєм. Після цього оброблений метал кузова вирівнюється за допомогою шпаклівки, покривається захисним шаром фарби та лаку.
 4. Гниєння. Тепер намагатися знайти дані, як зробити сліди іржі на авто, просто марно. Поверхня металу вже сильно пошкоджена, тому автомобіль потребує капітального ремонту. Якщо якась запчастина досягла цього етапу ураження житом, тоді її необхідно обов’язково міняти. Про відновлення навіть не варто заводити.

Щоб зрозуміти, як саме зупинити поширення іржі на поверхні транспортного засобу, потрібно знати, що є кілька типів корозії. Вона буває суха чи волога.

Суха корозія виникає на початковому етапі поразки. Вона протікає неквапом, але після неї виникає волога корозія. Цей тип корозії в рази прискорює процес розповсюдження іржі на авто, а перелік реагентів за такого процесу збільшується. Усунути «рижі» на автомобілі стає досить складно.

Важливо розуміти, що зберігання автомобіля в гаражі не захищає метал від іржі, плюс прискорює процес окислення. І все тому, що через стояче повітря тільки прискорюється ураження металу. Отже, необхідно подбати про те, щоб у гаражі була присутня система вентиляції, щоб потім не шукати методи видалення іржі з машини.

Як видалити іржу, корозію з кузова автомобіля?

Ось ми змогли дійти до найкориснішого моменту – як саме, ніж усунути іржу з автомобіля. Існують два основних способи, які дозволяють прибрати з металу сліди жита:

 • Механічний;
 • Електрохімічні.

У першому варіанті все зрозуміло. Ділянки металу на кузові, металеві запчастини, що окислилися, обробляються. Для цього процесу можна використовувати спеціальний матеріал, що має абразивні частинки, наприклад, наждачний папір, шліфувальний пристрій. Також іржа часто обробляється за допомогою піскоструминного приладу.

Другий метод чищення поверхні авто від жита вимагає від автомобіліста певних дій. Перерахуємо основні етапи механічного чищення:

 1. Миється ретельно автомобіль.
 2. Очищається поверхня металу, видаляється шар фарби та лаку, що був пошкоджений.
 3. Оброблювана поверхня знежирюється, усувається весь пил.
 4. Для видалення іржі з машини наноситься особливий препарат. Він зупиняє процес окиснення.
 5. Після висихання хімічного складу ділянку вирівнюється ґрунтовкою (якщо потрібно). Далі на цьому місці наноситься фарба, лак.

Як усунути іржу з поверхні автомобіля, використовуючи електрохімічний метод? Ніяк. Він є лише професійних сервісах. Крім того, даний метод має на увазі десіонізацію поверхні металу. Таким способом відбувається відновлення структури кузова. Після закінчення електрохімічного очищення метал також обробляється, покривається ґрунтовкою, потім фарбою та лаком.

Правильна профілактична проти появи іржі на авто

Щоб не хвилювало питання, як усунути сліди іржі на поверхні авто, забезпечте йому необхідну профілактику. У цьому вам допоможуть такі рекомендації:

 1. Коли на вулиці морозна погода, мийте автомобіль трохи підігрітою водою (не гарячою). Процес повторюйте регулярно за кілька діб.
 2. Постійно оглядайте авто на наявність іржі. Початковий етап окислення складно помітити, проте його можна легко усунути.
 3. Постійно обробляйте поверхню машини спеціальним засобом корозії. Це уповільнить поширення жита, тим більше взимку.
 4. Покривайте поверхню машини воском. Шар воску заповнить всі мікротріщини, не дозволить металу контактувати з навколишнім повітрям. Процедура досить легка, але діє віск не надто довго.

Завдяки нашому матеріалу ви дізналися, як усунути іржу на машині. Цей процес вважається комплексним, може вимагати від вас зусиль. Ось чому оптимальний метод упоратися із проблемою – не допустити, щоб іржа з’явилася. Тоді не знадобиться шукати методи видалення жита, так як особистий автомобіль матиме ідеальний зовнішній вигляд без пошкоджень.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту