Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

AdBlue (Адблю) – Що це таке?

Зміст:

AdBlue для чого і як працює

AdBlue (Адблю) – Що це таке. Небагато автолюбителів знайомі з таким нейтралізатором, як AdBlue. Цей вид розчину використовується виключно для транспортних засобів, що пересуваються за рахунок використання дизельного палива. Якщо ви є щасливим власником саме такого автомобіля, то знання про цей вид реагенту та правила його використання для вас дуже важливі.

Що таке AdBlue: поняття та особливості

Під час функціонування автомобіля атмосфера заповнюється вихлопними газами. Особливість дизельного двигуна полягає в тому, що у складі їх палива входить діоксид азоту, який негативно впливає на стан здоров’я оточуючих. Вчені з метою мінімізації кількості виділень, концентрація яких є небезпечною для життя, створили реагент, що нейтралізує оксид азоту.

Такий універсальний нейтралізатор отримав назву AdBlue. Він представлений у вигляді спеціального розчину карбаміду, тобто діаміду вугільної кислоти. Цей нейтралізатор при взаємодії з вихлопними газами входить у хімічну реакцію.

Навіщо потрібен AdBlue у дизельних автомобілях?

Хімічні характеристики засобу AdBlue представлені у вигляді рідкого стану, до хімічного складу якого входить сечовина. Добросовісні торговці транспортними засобами під час укладання угоди зобов’язані говорити новим власникам дизельних автомобілів про існування та необхідність використання AdBlue. Це важлива умова грамотної експлуатації транспортного засобу з дизельним двигуном. Нейтралізатор AdBlue на ринку представлений у каністрах по 20 літрів, концентрація сечовини у ньому становить 32,5%.

Основні види транспортних засобів, при яких рекомендується використовувати AdBlue:

  • Легковий автомобіль;
  • Вантажний автотранспорт;
  • Сільгосптехніка.

Застосування нейтралізатора здійснюється для автомобілів з дизельним двигуном екологічного стандарту від Євро-4 до Євро-6, в якому є система SCR.

Як розібратися в тому, що за речовина AdBlue і навіщо вона автомобілю? Це додаткова експлуатаційна рідина після вливання якої здійснюється хімічна реакція з вихлопними газами, раніше відпрацьованими. Основна речовина, що діє, нейтралізатора забезпечує зменшення кількості концентрації окису азоту практично на 90%, яке розпадається на азот і воду. Наповнення атмосфери вихлопними газами з таким складом не шкодить людям та екології загалом.

Порушення безпеки: що буде, якщо AdBlue закінчиться?

Важливим моментом є постійний контроль наявності AdBlue у спеціально відведеному баку. Що може статися за відсутності рідини? Як правило, у такому випадку спостерігається погана робота мотора, або виникає ймовірність того, що він взагалі не заведеться.

За таких умов автомобільний двигун працює в режимі низької потужності і створює мало обертів. Виникає велика можливість поломки всього агрегату, вартість капітального ремонту якого завжди дуже висока.

Визначити рівень наповнюваності бака AdBlue можна за показниками бортового комп’ютера. Вони відображають усі дані про склад та кількість рідини в автомобілі, а також сигналізують про необхідність її заливання.

Не працює AdBlue: причини проблем та їх вирішення

У світі спостерігається активне використання системи захисту екології SCR. За рахунок хімічної реакції карбаміду та відпрацьованих вихлопних газів утворюються нешкідливі речовини, які надходять у навколишнє середовище. Існує й один недолік системи SCR, який представлений як неможливість функціонування AdBlue.

Недобросовісні водії для економії використовують неякісний дешевий нейтралізатор. В результаті не досягається його принцип дії і може прийти в несправний стан вся система, порушивши основу функціональності AdBlue. Але транспортний засіб у такому стані може продовжувати рух. У цьому показники потужності двигуна значно зменшуються, а дизель у своїй перепалюється.

Вантажний транспорт суттєво втрачає швидкість руху, максимальні показання якої не перевищують 20 км/год. Такі ознаки вказують на несправність SCR. Рекомендуємо звернутися до автосервісу Гепард для проведення ремонтних робіт.

Бортовий комп’ютер відображає всі помилки, пов’язані зі збоєм у роботі SCR. Дотримання основних експлуатаційних правил дозволить запобігти появі поломок.

  1. Не варто забувати про необхідність використання AdBlue та його позитивні якості. Категорично забороняється з’єднувати нейтралізатор із дизелем в одному баку.
  2. Рекомендується використовувати AdBlue перевірених торгових марок, незважаючи на те, що їх вартість трохи вища за неякісні аналоги.
  3. При плануванні тривалої поїздки попередньо подбайте про наявність AdBlue відповідно до кількості палива, що використовується.

Якщо дотримуватись елементарних правил, то експлуатаційні можливості двигуна прослужать значно довше. При наявності дизельного автомобіля важливо знати всі можливі наслідки, якщо AdBlue раптово закінчиться та своєчасно проводити його дозаправку. Відсутність нейтралізатора призведе до серйозних несправностей, усунення яких вимагатиме значних фінансових витрат.
AdBlue витрати

Як залити AdBlue: головні правила

При висвічуванні на бортовому комп’ютері інформації про необхідність дозаправки реагенту слід здійснити його придбання. Рекомендується використовувати AdBlue однієї марки та перевіреного виробника.

Замислюватися над тим, як самостійно провести наповнення бака AdBlue, не варто. Довірте цю справу професіоналам СТО Гепард. Нейтралізатор розміщується у спеціальному баку, який герметично закривається блакитною кришкою та знаходиться біля каталізатора. Моделі легкового транспорту оснащені баками обсягами трохи більше 10 л, а вантажний транспорт по 20 – 30 л залежно від виду транспортного засобу.

AdBlue знаходиться у роздрібній торгівлі багатьох АЗС. Але не рекомендується купувати нейтралізатор у будь-якому не перевіреному місці. Чим небезпечно AdBlue, куплене на автозаправних станціях? Вам ніхто не надати гарантії на цей вид продукції, яка може бути як хорошої якості, так і не дуже. Тому, купуючи AdBlue, віддавайте переваги перевіреним маркам.

Яка витрата Адблю: відсоткове співвідношення до дизеля

Кількість реагенту, що витратиться під час руху автомобіля, дорівнює витраті самого палива. Зазвичай, на легковому транспорті цей показник становить 5%, але в вантажному – трохи більше 7%.

Автосервіс Гепард надає послуги з дозаправки AdBlue, відновлення несправностей системи. Також безпосередньо у нас можна придбати якісний реагент відомих брендів.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту