Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Тосол чи антифриз, що краще?

Зміст:

Що краще тосол чи антифриз

Тосол чи антифриз. Дбайливі автолюбителі, яким дорогі свої машини і вони стежать за технічним станом усіх систем та вузлів свого транспортного засобу, мають одне питання про те, які відмінності існують між тосолом та антифризом? Спробуємо розібратися в основних характеристиках даних рідин і з’ясуємо наявність чи заборону можливості їх змішування при експлуатації транспортного засобу.

Перше, що ми розглянемо, це тосол. Він був розроблений та випущений у виробництво ще за радянських часів співробітниками підприємства «Технології Органічного синтезу». Його назва прихована у перших літерах виробника. На той час випуск тосолу став проривом. З його появою на ринку відпала необхідність щодня зливати воду і вранці заливати її назад у бак для рідини, що охолоджує. Задоволення водіння починалося з моменту посадки в автомобіль, його запуску та подальшого руху. То що це таке, і з чим його їдять?

Тосол – це один із видів охолоджуючої рідини, який на початку 70-х років ХХ століття був спеціально розроблений для автомобілів ВАЗ. Упродовж багатьох років свого існування тосол навчилися виготовляти не лише на спеціалізованих заводах, а й у підпільних умовах. Друга назва такої рідини – антифриз, що в перекладі з німецької означає «незамерзаючий». Це і є її основною функціональною характеристикою. Хоча за умови неякісного виробництва рідина, яку продають під виглядом тосолу, може замерзнути.

Отже, ми дійшли висновку, що і тосол, і антифриз – це та сама рідина, призначена для використання в системах охолодження транспортних засобів. Різниця між ними лише в тому, що тосол – це народна назва цього виду рідини.

Охолоджуюча рідина для нових авто

За наявності нового автомобіля визначити, яку саме марку рідини, що охолоджує, необхідно заливати в систему, досить просто. Для цього необхідно уважно вивчити всю інформацію, наведену в посібнику з експлуатації транспортного засобу. Крім марки антифризу, також зазначений регламентний проміжок його заміни. Але не варто забувати про те, що це не єдиний допустимий вид антифризу для машини. Протягом її експлуатації виникають різні ситуації, які коригують та доповнюють інформацію про види та правила використання тосолу.

Охолоджуюча рідина для вживаних авто

Що робити, якщо транспортний засіб не новий і вже має пробіг? Виникає низка питань щодо використання антифризу: коли, який, чи треба доливати чи повністю міняти рідину. Наявність посібника з експлуатації автомобіля в уживаному стані не гарантує того, що попередній власник суворо дотримувався всіх заводських рекомендацій.

Багато автолюбителів за рекомендацією друзів або сусіда по стоянці можуть змінити рекомендований фірмовий антифриз на більш дешевий, але при цьому перевірений на особистому досвіді хороший «червоний» або «синенький». І в такій ситуації здається, що всі проблеми вирішені, знайшов хорошу альтернативу, залив новий антифриз та катайся. Але не все так однозначно. Є свої нюанси, про які потрібно знати.

Транспортні засоби за час експлуатації виявляють свої потреби. Великий пробіг у вживаного авто вимагає більш ретельного підбору рідини, що охолоджує, і це важливий факт, який необхідно завжди враховувати. Функціонування системи охолодження дуже важливе для нормальної роботи машини. І для того, щоб її забезпечити в повному обсязі, потрібний антифриз із правильною концентрацією діючої речовини та її щільністю.

Вирішувати такі питання можуть кваліфіковані автомеханіки СТО Гепард. Вони за результатами діагностики системи проведуть при необхідності ремонтні роботи, підберуть і заллють відповідний тип охолоджувальної рідини, вкажуть, коли треба буде замінити тосол. На всі послуги, що надаються, а також використовувані витратні матеріали в нашому автосервісі оформляється гарантія. Важливим фактом є використання сертифікованого антифризу заводського виготовлення. На жаль, сучасний ринок переповнений неякісними підробками.

Чи можна доливати антифриз?

Поговоримо про можливість “доління”. Для багатьох автолюбителів це питання є актуальним. Відомо, що до складу будь-якого типу антифризу входить вода. У крайньому випадку, при виникненні різкої необхідності можна долити в бак з рідиною, що охолоджує, не більше 150 мл дистильованої води. Але це допускається вкрай рідко і навіть як виняток. Якщо антифриз йде, доливати треба обов’язково до необхідного рівня, вказаного по діленням. Але тільки такий, який раніше налили в бак. Помилкова думка про те, що підбір тосолу можна здійснювати за кольором рідини, згодом дало чимало проблем власникам авто. Навіть антифриз однієї торгової марки може відрізнятися як кольором, а й відтінками. Вся важливість вибору в тому, що треба враховувати допуск заводу виробника самої машини, а їх, як правило, дуже багато.

Якого висновку ми дійшли? При виборі та наповненні бака рідиною, що охолоджує, довірте це зробити професіоналам автосервісу Гепард. Ми робимо свою роботу, а ви отримуєте впевненість у функціональності системи охолодження транспортного засобу.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту