Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Що робити, якщо сів акумулятор у машині

Зміст:

Что делать если сел аккумулятор в машине

Що робити, якщо сів акумулятор у машині. Коли з’явилася раптова подорож на автомобілі, а акумулятор раптом несподівано розрядився, виникає неприємний сюрприз, який надає певні незручності. Але не варто зневірятися. Існує безліч способів, застосування яких дозволить завести транспортний засіб. Зараз ми дізнаємося не лише про них, а й про основні правила догляду за цією деталлю транспортного засобу.

У разі необхідності завести акумуляторну батарею автомат, насамперед рекомендуємо звернути увагу на напругу бортової мережі, тип трансмісії, вид палива на якому працює двигун.

Сів акумулятор у машині

Які ознаки того, що акумулятор сів?

Плануючи, як розібратися з проблемою, через що розрядилася АКБ і що з цим робити, в першу чергу необхідно перевірити, чи дійсно вона перестала функціонувати і у неї закінчився заряд.

Виділяють три основні ознаки того, що в АКБ закінчилася енергія:

 • Перед тим як запускається двигун внутрішнього згоряння, здійснюється його попереднє прокручування кілька разів;
 • Звук роботи стартера досить тихий, приглушений відчуття, що він сідає;
 • Індикатори на панелі приладів світяться тьмяно та не в повному обсязі.

Звертаємо увагу, що поганий прояв показників приладової дошки відноситься лише до застарілих моделей автомобілів, у яких для підсвічування використовуються звичайні лампочки. Авто сучасних моделей укомплектовані LED-лампами, які залишаються яскравими, навіть за наявності акумуляторної батареї, що сів, під капотом машини.

Автолюбителі з великим стажем водіння знають, що робити, якщо сів акумулятор. Характерною особливістю досвідчених водіїв є вміння відчувати та розуміти за звуком функціональність усіх механізмів та виникнення в них неполадок. Тому з приходом погодних умов, що супроводжуються пониженням температури, у транспортному засобі дбайливого власника завжди стоятиме новий, максимально заряджений акумулятор. Якщо ви пропустили момент розрядки акумуляторної батареї, особливо в зимовий період часу, вам вже не обійтися без допомоги.

Тривалість експлуатаційного терміну нового акумулятора становить 5-6 років. Досягти таких термінів роботи деталі можна за умови регулярного проходження технічного огляду та своєчасного відновлення будь-яких несправностей. Якщо акумулятор був куплений на базарі у неперевірених продавців і невідомої торгової марки, то термін його експлуатації значно відрізнятиметься від роботи АКБ відомих брендів. Тому така покупка може призвести до додаткових витрат часу та фінансів для вирішення проблем на ранніх термінах експлуатації.

Фахівці рекомендують не заощаджувати на покупці якісної акумуляторної батареї. А якщо ні, то власником таких деталей доведеться систематично розбиратися з тим, як змусити функціонувати розряджену деталь.

Сів акумулятор у машині що робити

Як завести автомобіль, якщо сів АКБ?

Що ж може зробити водій, у якого в транспортному засобі сів акумулятор, а йому необхідно поїхати у справах та купівлі нової потужної АКБ. Існує два основних способи, за допомогою яких можна завести акумулятор, що сів:

 • Використовувати спеціальний пусковий пристрій;
 • За допомогою “прикурювання” від діючого акумулятора;
 • Запуск за допомогою буксира чи поштовху, але транспортний засіб з АКПП у такий спосіб не заведеться.

Варто розуміти, що ці три способи не є універсальними для всіх моделей автомобілів. Наприклад, при комплектації машини автоматичною коробкою передач спосіб буксира категорично не підходить.

Отже, що ж робити, якщо у вас сів акумулятор, яким найкращим способом скористатися з перерахованих вище для його запуску? Як правило, у більшості випадків найбільш підходящим методом є застосування ПЗП, що ідеально підходить для будь-якого виду та комплектації транспортного засобу. Але для того щоб скористатися таким способом, важливо заздалегідь укомплектувати машину зарядним пристроєм. Також для здійснення задуманого необхідно мати електричну мережу потужністю 220 вольт. В іншому випадку використання ПЗУ стане неможливим.

Технічне оснащення не всіх гаражів може похвалитися сильною проводкою, яка необхідна для безпечного використання ПЗП. Застосування підвищеного заряду дозволить зарядити АКБ на більш тривалий термін, але при цьому суттєво знижуються його тривалість роботи.

Метод буксирування підходить лише для запуску автомобілів із механічною коробкою передач. Його категорично забороняється використовувати для АКБ. Це з тим, що з її функціональності важливо наявність у системі електроенергії, яка звичайному гидроавтомату не потрібна. Також спосіб буксирування або точка здатний завдати пошкодження бортової мережі, вбудованої електроніці, і згодом призведе до відвідин найближчого автосервісу.

Змусити функціонувати двигун із поштовху чи буксира просто, але лише за умови наявності фізичної сили помічників поруч.

У разі повної розрядки АКБ у машині автомат єдиним грамотним способом її заводу без ПЗУ буде лише прикурювання від акумулятора, що діє.

Як зрозуміти що сів акумулятор у машині

Як прикурити, якщо сів акумулятор?

Виявивши в автомобілі розряджену АКБ, можна скористатися допомогою інших водіїв. Вона полягає у можливості провести прикурювання від робочого акумулятора. Для цього лише знадобиться провести з’єднання плюсової та мінусової клем двох АКБ. Даний вид запуску раціонально використовуватиме транспортних засобів з батарейним видом запалювання. Як правило, це старі машини.

Здійснити заряд акумулятора без енергетичного джерела неможливо. Але застосування способу прикурювання може стати єдиною можливістю дістатися найближчого автосервісу для отримання кваліфікованої допомоги.

Процес прикурювання акумуляторної батареї простий і не потребує особливих знань та навичок. Попереднє вивчення механізму його проведення дозволить у майбутньому знати, що робити, якщо в машині сів акумулятор. Перелік послідовних дій щодо прикурювання:

 1. Розташувати автомобілі максимально близько один до одного так, щоб довжина проводів дозволяла з’єднати клеми. Варто враховувати, що деякі моделі автомобілів передбачають не класичне розташування АКБ. Вона може бути в багажнику або під переднім пасажирським сидінням.
 2. З розрядженої АКБ зняти клеми мінусового заряду.
 3. Використовуючи спеціальні фіксатори, закріпити клеми з позитивним зарядом.
 4. Клеми з негативним зарядом зафіксувати на залізних незабарвлених частинах машини.
 5. Двигун автомобіля з розрядженим акумулятором повинен бути вимкнений у той час, як залізний власник зарядженої батареї повинен бути увімкненим.
 6. Поставити клеми назад, від’єднавши АКБ двох транспортних засобів.
 7. Ось такий, достатньо простий алгоритм дій за наявності розрядженої батареї в авто. Фахівці виділяють такі важливі аспекти прикурювання:
 8. Ідеальним варіантом вважається використання ДВЗ однакової потужності. У випадку, якщо прикурювання відбуватиметься від менш потужної АКБ, висока ймовірність того, що може пошкодитися акумулятор машини, що прикурює;
 9. Категорично заборонено проводити прикурювання від машини з бензиновим двигуном до дизельного ДВС. Це пояснюється показниками сили струму, які суттєво вищі у ДП.


Чому сідає акумулятор у машині

Сів акумулятор: основні причини

Виділяють кілька основних причин, що спричинили частковий чи повний розряд АКБ. Їхнє правильне визначення дозволяє водію грамотно підібрати способи для приведення в дію свого автомобіля. Розуміння того, який принцип роботи акумуляторної батареї та які є підстави її поломки, дуже важливі для кожного водія.

Фахівці визначили такі фактори, які можуть призвести до розрядки акумулятора:

 • Закінчення термінів ресурсної роботи деталі;
 • Самостійна розрядка через тривале невикористання транспортного засобу;
 • Несправність електромережі автомобіля та його електроприладів, які не отримують необхідної кількості заряду від АКБ;
 • Систематична дія різких температурних перепадів або регулярна їзда бездоріжжям.

Приводити в роботу АКБ, що сів, досить неприємний процес. Регулярний контроль за її функціональністю та рівнем заряду дозволить своєчасно провести його дозаправку або за необхідності купити нову. Також рекомендується попередньо організувати наявність та доступ до електромережі потужністю 220 вольт поблизу ПЗП. Його використання у випадку, якщо сів акумулятор в автомобілі є ідеальним варіантом.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту