Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Check Engine – що означає, чому зайнявся і що з цим робити?

Зміст:

Check Engine що означає

Check Engine (Чек Енджін) – що означає. Електронне управління для контролю та самодіагностики силового агрегату (ЕСУД) є обов’язковою складовою сучасних моделей транспортних засобів. Наявність ЕСУД забезпечує своєчасне подання інформації про виникнення в роботі двигуна проблем, пов’язаних з його повноцінною функціональністю. Оповіщення про неполадки проводиться шляхом загоряння check-лампочки із зображенням двигуна. Це з тим, що система самодіагностики в машині сама визначає некоректну роботу двигуна і відправляє на панель код помилки. Для її розшифровки необхідно підключити електронне керування машини до спеціального діагностичного обладнання, яке повністю розшифрує несправність в автомобілі. Тому як тільки на бортовому комп’ютері загориться індикація, рекомендується негайно знайти перевірений автосервіс і провести в ньому повноцінну діагностику мотора.

Серед сучасних автомобілів існують такі моделі, електроніка яких може самостійно розшифрувати код помилки. Це дозволяє отримати водію всю інформацію про проблему роботи двигуна без використання додаткових послуг професіоналів. Але, на жаль, більшість автомобілів цієї функції немає. Тому водії змушені звертатися за допомогою до автосервісів для отримання повноцінної інформації про стан роботи мотора та другорядних систем транспортного засобу. Важливим моментом є правильне визначення причин появи чек-двигуна. Це пов’язано з тим, що така індикація може виникнути у разі розвитку різних нестандартних ситуацій. Ознайомившись із інформацією на форумах в інтернеті, можна зрозуміти, що поява чек-помилки не завжди пов’язана з температурою двигуна. Також індикація може з’явитись при дозаправці палива сумнівної якості або після процедур в автомийці. Тому багатьох цікавить питання: “Що ж таке чек в автомобілі і що він означає?”

Що означає Check Engine (Чек Енджін)?

Робота всіх складових ділянок двигуна та його допоміжних систем характеризується асинхронністю. Якесь відхилення із системи від встановлених виробником параметрів негативно впливає на функціональність інших систем. Варто відзначити, що за таких умов двигун може працювати в звичному для себе режимі. Причому водій не відчує жодних збоїв, доки в інших системах не станеться збій параметрів. Фіксація ЕСУД будь-яких відхилень від норми в параметрах роботи двигуна пояснює процес появи індикації чек-помилки зі значком двигуна на бортовому комп’ютері. Це не говорить про те, що в автомобілі сталася критична ситуація.

Поява чек-помилки характеризує первинне інформування про неполадки в транспортному засобі, що спрямоване на запобігання більш глобальним поломкам. У такому разі категорично заборонено тривалу експлуатацію автомобілів. Це з тим, що не визначено точна причина появи помилки. Відразу хочемо помітити, що така індикація буде завжди активною при включенні запалювання. Багато автолюбителів цього факту не знають і ставляться насторожено, вважаючи, що щоразу при запуску автомобіля система самодіагностики виявляє нові проблеми. Це не так! Поява індикації – це норма, яка є сигналом для водія, що ЕСУД функціонує. Після запуску транспортного засобу у справному авто check-лампочки вимкнеться.

Спробуємо отримати відповідь на запитання: “Що ж таке чек в автомобілі і що він означає?” ЕСУД проводить моніторинг всіх систем двигуна, позначаючи тим самим, що причини для загоряння індикації можуть бути різними. Раніше система діагностики була досить примітивною, при якій індикацію check engine виконувала звичайна лампочка, що загорялася при дисфункціях двигуна. ЕСУД сучасних транспортних засобів функціональні можливості значно розширені. Вона також сигналізує про поломки з паливною системою та із запалюванням. Розглянемо їх окремо.

Властивості палива

Поява індикації після заправки автомобіля свідчить про причину несправності, пов’язану безпосередньо з паливом. Наявність водійського стажу дозволяє самостійно виявити неполадки, оцінивши зменшення потужності двигуна, а за тривалої їзди зафіксувати підвищену витрату палива. Це свідчить про низьку якість палива, що проявляється у невідповідності кількості октанового числа. В цьому випадку ЕСУД робить фіксацію в камерах згоряння детонації, а також інші порушення згоряння горючої суміші. В подальшому здійснюється передача інформації про них на електронний блок управління, що призводить до загоряння check-лампочки.

Для усунення проблеми потрібно або повністю виробити старе паливо (але це ризиковано), або провести його повну заміну. Якщо після проведених маніпуляцій лампочка не згасла, буде потрібно повне промивання паливної системи. Також, у разі самостійного усунення причин, пов’язаних з паливом, для скидання помилки check engine знадобиться відвідати автосервіс. У спеціалізованих умовах проведуть діагностику та скидання показників ЕСУД.

Перегрів двигуна

Якщо під час того, як автомобіль заведений, світиться check-лампочка, то необхідно звернути увагу на показники датчика температури. Якщо вона більше 90°, то поява індикації на панелі управління свідчить про перегрівання двигуна. Для усунення даної проблеми слід негайно провести техобслуговування системи охолодження. Рекомендується перевірити наявність та рівень антифризу, а також переглянути механічні пошкодження системи, що спричиняють можливий витік охолоджуючої рідини. Якщо після перевірки індикатор продовжує горіти, буде потрібно перевірити функціональність термостата та помпи. При їх несправності порушується інтенсивність та стабільність циркуляції антифризу, що призводить до перегріву двигуна. Для того, щоб згасла тривожна лампочка, необхідно створити всі умови для дотримання температурного режиму двигуна.

Рівень олії нижче допустимого

Ще однією причиною появи активної Check Engine є низький рівень олії. ЕСУД може визначити критичні показники рівня олії в системі та передати про це інформацію на ЕБУ. Ця функція контролюючої системи є актуальною та зручною для такої категорії водіїв, які регулярно забувають перевіряти рівень мастила. Виникає питання про те, що може означати палаючий Check Engine, якщо з температурою і потужністю все нормально. Відповідь очевидна – у моторі рівень масла нижчий від допустимого. Для усунення помилки потрібно додати мастильний матеріал у необхідній кількості, і лампочка згасне.

Ушкодження механічного характеру

Одночасна поява індикації Check Engine та наявність стороннього стуку в моторі свідчить про появу серйозних неполадок у транспортному засобі, які потребують негайної діагностики та ремонту в умовах автосервісу. Дане поєднання несправностей вимагає негайної зупинки автомобіля з подальшим його пересуванням виключно на евакуаторі. Такі показники можуть свідчити про виникнення проблем, пов’язаних із руйнуваннями деталей двигуна через зношування, або за рахунок збільшення максимально допустимої відстані між ними.

Якщо після проходження ремонту в СТО лампочка Check Engine продовжує горіти, то в умовах автосервісу проводиться скидання цієї помилки за допомогою спеціального обладнання.

Трітить двигун

Поява Check Engine може бути спровокована тим, що троїть двигун. Це виникає через поломку в системі запалення або при неправильній подачі палива. У першому випадку слід оглянути високовольтну котушку щодо цілісності проводів і провести діагностику стану свічок. Якщо ж несправність пов’язана з паливом, то вона проявляється неправильною подачею пального в сам циліндр, або взагалі воно не надходить до системи. ЕСУД проводить моніторинг даних ознак та спрямовує код помилки на ЕБУ, що призводить до появи Check Engine на бортовому комп’ютері, у тих випадках, коли троїть двигун.

Чому горить чек двигуна на холодну?

Багато хто дивується появі Check Engine при холодному двигуні. Як вказувалося вище, ЕСУД починає працювати відразу при запуску двигуна. Враховуючи той факт, що перевірка деяких систем можлива лише за умови досягнення оптимальних температур двигуна. Але ЕСУД може визначити окремі несправності у холодному агрегаті. Які це можуть бути проблеми, розглянемо більш детально:

  1. Забруднені свічки розжарювання або їх повний вихід з ладу, не дозволяють паливу займатися в циліндрі, викликаючи цим порушення, що фіксуються ЕСУД.
  2. Ушкодження ізоляції високовольтних проводів чи окислення контактної групи не дає генерування іскри, блокуючи цим роботу циліндри.
  3. Порушена функціональність високовольтної котушки, що виявляється у невідповідності параметрів опору на висновках.
  4. Недостатній рівень пропускної спроможності механізмів упорскування палива, спровокований забрудненим інжектором або форсунок, що забезпечують надходження із запізненням камери згоряння палива, що призводить до його повільного згоряння.
  5. Низький тиск палива, спричинений несправністю паливного насоса або забрудненням фільтраційного елемента в ньому.
  6. Вихід з ладу датчика кисню або каталізатора також відображається появою Check Engine, для усунення якого знадобиться заміна деталі, що зламалася.

Варто пам’ятати, що ЕСУД – це незалежна система, яка також може некоректно функціонувати через те, що в ній відбулися поломки окремих складових. Наприклад, якщо буде зламаний один із датчиків системи, то на панелі керування загориться Check Engine. Для того щоб перевірити, чи правильно функціонує самодіагностика двигуна, слід провести професійну діагностику ЕСУД в умовах автосервісу з використанням спеціального обладнання.
Зайнявся Check Engine

Як скинути Check Engine?

Не завжди потрібна кваліфікована допомога, щоб скинути чек-помилку. Послуги фахівців потрібні в тому випадку, коли самостійно усунути причину появи індикації неможливо. У випадку, якщо причина поломки була відновлена, тоді для того, щоб прибрати індикатор Check Engine, потрібно виконати такі функції:

  • Створити такі умови, щоб температура двигуна була робочою;
  • Зняти позитивну клему з акумуляторної батареї на 15 хвилин, потім повернути на місце і щільно зафіксувати;
  • Ключ у замку запалення повернути на передостаннє положення до того, щоб на панелі керування засвітилися всі датчики;
  • Упродовж хвилини утримати активними значки на панелі, після чого вимкнути замок запалювання.

Виконавши цей алгоритм дій, можна спробувати завести автомобіль та переконатися, що чек-помилка перестала світитися. Але такі маніпуляції можна проводити лише з повною впевненістю, що причини спрацювання ЕСУД були повністю усунуті і всі системи транспортного засобу перебувають у справному стані і працюють відповідно до встановлених параметрів.

Варто зазначити, що цей спосіб зняття Check Engine є не універсальним, оскільки причини його появи можуть бути абсолютно різні. Найбільш правильним рішенням та способом для усунення помилки на панелі управління буде використання спеціального програмного забезпечення. Більшість транспортних засобів, термін випуску яких датується з 2000 року, укомплектовано спеціальним роз’ємом OBD2, призначеним для підключення діагностичного обладнання.

Залежно від моделі автомобіля роз’єм може знаходитися безпосередньо під кермовим стовпчиком, біля педального вузла, або на інших ділянках біля керма. Конструкція роз’єму у всіх транспортних засобів однакова, але діагностичне обладнання має різні види. Ця характеристика може вимагати використання спеціального перехідника для підключення діагностичного обладнання та синхронізації використовуваних засобів. Проведення програмного скидання передбачає вимкнення Check Engine на бортовому комп’ютері.

Що робити, коли чек горить у машині: висновки?

Раніше ми розібрали поняття Check Engine і причини загоряння цього виду індикації на панелі пристроїв. Поява індикації свідчить про порушення в роботі мотора, які часто можна помітити і без використання спеціального діагностичного обладнання. Зіставлення ознак дисфункції двигуна та показників Check Engine дозволяє самостійно визначити вид несправностей. Як правило, це може бути пов’язане з дисфункцією системи охолодження, з низьким рівнем олії, неподачею палива або з поломкою запалення.

Варто зазначити, що система самодіагностики досить вразлива сама по собі. Також може спостерігатись некоректна робота ЕБУ, яка полягає у помилковому зчитуванні інформації про роботу двигуна. У таких випадках дисфункція системи самоконтролю є однією з причин того, що на панелі керування спалахує чек-лампочка. Цю несправність під силу відновити лише досвідченим фахівцям. Це пов’язано з тим, що порушення в роботі ЕБУ можуть бути пов’язані з пошкодженням обладнання, так і з програмною прошивкою.

Для того щоб запобігти появі check energy, рекомендується регулярно стежити за станом роботи системи охолодження, перевіряти рівень масла і користуватися тільки якісним паливом. Важливим фактом є використання свічок запалювання перевірених виробників і вміст їх у чистому стані. Неправильне бажання заощадити на якості витратних матеріалів часто-густо є причиною появи глобальних несправностей у транспортному засобі. Їхнє відображення на панелі управління у вигляді Check Engine постійно нагадуватиме про них водію, тим самим його дратуючи.

Фахівці рекомендують під час регулярних технічних оглядів не ігнорувати діагностику системи ЕБУ. Регулярна перевірка контролю працездатності даної системи дозволить своєчасно та точно виявляти неполадки в автомобілі та займатися їх усуненням.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту