Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Як порахувати витрату палива: калькулятор та формули

Як розрахувати витрати пального

Як порахувати (розрахувати) витрату палива. Не тільки бортовий комп’ютер знає скільки дизельного палива чи бензину потрібно транспортному засобу, щоб проїхати 100 км. Це легко підрахувати самостійно. Достатньо виконати кілька простих дій.

Передбачливому водієві важливо знати, скільки коштів йде на обслуговування машини. Тому необхідно точно розрахувати, який обсяг палива потрібний для того, щоб проїхати 1 або 100 км. Виробник вказує ці дані, але, як правило, показники трохи занижені. Навички самостійного розрахунку дозволяють дізнатися істину без особливих зусиль.

До базової комплектації більшості сучасних автомобілів входить бортовий комп’ютер. Якщо в салоні вашої машини також є таке джерело інформації, він за одну мить видасть масу відомостей. У тому числі й обсяг витраченого за 100 км палива. Якщо електронного помічника немає, проблему теж вдасться вирішити досить швидко.

Найпростіший вихід – знайти допомогу в Інтернеті. Є безліч сайтів, що пропонують спеціальні міні-програмки (калькулятори витрати бензину, дизпалива, газу на 100 км). Якщо немає можливості скористатися перевагами інтернету, спробуйте зробити все самостійно. Це не складно.

Як розрахувати витрати пального

Насамперед слід скинути добовий пробіг. Потім – повністю заправити бак відповідним паливом (дизель, бензин). Після цього необхідно лише фіксувати реальний апетит автомобіля. Точніше, контролювати, з якою інтенсивністю він споживає паливо.

Проїхавши кілька сотень кілометрів, знову відвідайте заправку та заповніть бак. Запам’ятайте, скільки бензину (дизельного палива) довелося залити. Заодно зафіксуйте у пам’яті показання добового одометра. Це пробіг автомобіля між першою та другою заправками.

Як порахувати витрату палива на 100 км

Оперуємо отриманими даними в такий спосіб. Об’єм витраченого між двома заправками палива слід розділити на показники пройденої відстані. Отриманий результат множимо на 100. Наприклад, пройдено 200 км та за час подолання цієї відстані паливний бак спорожнів на 28 літрів. Ділимо 28 на 200 (виходить 0,14). Після множення на 100 одержуємо те, що шукали: 14 літрів на 100 км.

Щоб отриманий показник був об’єктивним та відповідав дійсності, дотримуйтесь звичної манери їзди. Не дотримуйтесь ощадливого стилю, якщо він вам як водієві не притаманний. Оптимальні умови для отримання максимально точних показників середньої витрати – їзда між двома заправками трасою та міськими дорогами.

Як порахувати витрату палива по кілометражу

У деяких ситуаціях виникає необхідність дізнатися скільки палива потрібно для проходження мінімальної відстані. Очевидне джерело точної інформації – бортовий комп’ютер. Але якщо у вашому автомобілі немає такої опції, залишається лише один вихід – підрахувати самостійно. Обчислити витрати палива на 1 км за допомогою найпростішої формули.

Щоб дізнатися істину, скористайтесь відомими даними – показниками за 100 км пробігу. Тепер залишається це число поділити на сто. Наприклад, за 100 км витрачається 14 літрів палива. Відповідно, на 1 км йому потрібно 140 мілілітрів (0,14 літра).

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту