Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Як перевірити насос гідропідсилювача керма

Як перевірити насос ГУР

Конструкція транспортного засобу передбачає наявність гідропідсилювача керма, що забезпечує легший процес керування автомобілем. Такий пристрій дозволяє водієві витрачати меншу кількість сил під час керування транспортним засобом. Функціональність пристрою забезпечує насос, що перекачує гідравлічну рідину. Привести до некоректної роботи пристрою або повністю вивести його з ладу може низка технічних причин. Не кожен автовласник володіє інформацією про те, як перевірити насос гідропідсилювача керма для виявлення причин його некоректного функціонування. В окремих випадках вони можуть бути банальними, а в деяких ситуаціях досить серйозними, для ліквідації яких буде потрібно ремонт та заміна комплектуючих.

Найпростішим і правильним способом вважається звернення до спеціалізованого автосервісу. Але за наявності мінімального досвіду в обслуговуванні автомобілів можна постаратися самостійно розібратися з проблемою. Найчастіше про несправність насоса ГУР дає знати характерний свист, скрип або вібрація. Але такі ознаки можуть вказувати і на низку інших видів несправностей. Тому важливо розбиратися в тому, який звук і за яких обставин говорить про поломку конкретної деталі в автомобілі. Для тих, хто вперше стикається із цією проблемою, правильно виявити причину несправності досить проблематично. Тому рекомендується користуватися послугами автосервісу.

Як виявляються проблеми в роботі насоса ГУР?

Не треба мати вищу технічну освіту, щоб розібратися з тим, що з гідропідсилювачем щось не так, тому що є багато різних ознак, що вказують на його некоректну роботу. Кожен автовласник, який звик до своєї машини навіть без знань про те, як визначити поломку насоса ГУР, легко розуміє, коли у насоса виникають проблеми. Виявити несправність даного механізму дозволяють такі ознаки:

  • Поява віддачі на руки під час повороту кермового колеса;
  • Необхідність докладання більших зусиль, ніж зазвичай під час повороту керма;
  • Утруднення ходу керма в середньому положенні, яке також потребує великих зусиль водія для здійснення маневру повороту;
  • Проблематичне виконання поворотів у будь-яку зі сторін;
  • Скрутний поворот керма під час його різкого обертання;
  • Дисфункція балансу функціональності всього кермового механізму;
  • Поява шуму під час роботи гідропідсилювача.

Для того, щоб розібратися в тому, як перевірити насос ГУР, слід розуміти та розрізняти перераховані вище ознаки. Важливо навчитися виявляти поломки за даними ознаками і знати методи їхньої ліквідації.

Як перевірити насос ГУР, якщо кермо повертається з великим зусиллям?

Привідний ремінь забезпечує активізацію руху підсилювача, що нагнітає насоса. При його ослабленні або сильному зносі інтенсивність нагнітання тиску в насосі значно погіршується, а кермо починає повертатися з великими зусиллями. Для виправлення ситуації потрібно оптимально натягнути ремінь. Потрібно буде відкрутити кріплення, розташовані зверху деталі. Потім за допомогою регулювального болта провести налаштування натягу. Коли ступінь зношування ременя критичний, потрібно просто його заміна на новий. Якщо причина поломки не пов’язана з ременем, потрібна перевірка рівня гідравлічної рідини. Якщо її недостатньо, необхідно просто залити аналогічну рідину в системі ATF розширювальний бачок. Категорично забороняється змішувати гідравлічні рідини, які відрізняються за типом та від різних виробників.

Перед тим, як перевірити роботу насоса ГУР, необхідно переконатися, що фільтруючий елемент знаходиться у справному стані. При його забрудненні порушується циркуляція рідини, і зусиль насоса не вистачатиме, щоб легко повернути кермовий механізм. Заміною фільтра не завжди можна вирішити цю несправність. У запущеному випадку знадобиться паралельна заміна фільтруючого елемента та забрудненої рідини. Такий варіант усунення несправності простий. Набагато проблематичне вирішити проблему при втраті продуктивності насоса, спровокованої різними факторами. Якщо після обслуговування насоса виправити ситуацію не вдалося, потрібно буде замінити його. Такий варіант ремонтних робіт рекомендується довірити кваліфікованим майстрам зі СТО, оскільки складність виконання таких робіт є досить високою.

Як перевірити насос ГУР у разі шуму в гідропідсилювачі?

На некоректну роботу будь-якого вузла транспортного засобу вказує поява свисту чи скрипу у ньому. З появою свисту важливо орієнтуватися у цьому, як визначити поломку насоса ГУР. Для цього в першу чергу потрібно перевірити, як надійно закріплений пристрій. При недостатній фіксації провокується поява вібрацій, які сприяють утворенню шуму. Також важливим моментом є кількість у бачку гідравлічної рідини. При недостатньому обсязі починається некоректна робота насоса. Через те, що функціональність пристрою супроводжується змінним навантаженням, утворюється характерний гул. Потрібна заповнення рідини, що бракує, і обов’язкова перевірка фільтра на рівень забруднення.

Перевіряти насос ГУР необхідно з урахуванням суміщення всіх ознак. Наприклад, при виникненні гулу та важкому повороті кермового механізму висока ймовірність попадання в систему повітря. Насос здатний здійснювати перекачування виключно рідини, відповідно при попаданні в систему повітряного міхура пристрій функціонує в холосту. Внаслідок цього з’являється свист і зменшується в системі тиск. Відповідно, при зниженому тиску рідини не здійснюються необхідне зусилля для того, щоб водієві було легко повертати кермовий механізм. Виправлення ситуації необхідно за рахунок прокачування системи, але тільки за умови, якщо повітря не трансформувалося в бульбашки невеликого розміру. Тому важливо при появі оточення відразу вживати заходів для прокачування системи. Для цього необхідно відкрити розширювальний бак і провернути кермо у крайнє положення. Якщо проблема у такий спосіб не усунулася, необхідно провести заміну гідравлічної рідини.

Як перевірити насос ГУР при незбалансованій роботі кермового механізму?

Не завжди причина несправності пов’язані з гидроусилителем. Тому перед тим як перевірити роботу насоса ГУР, слід візуально перевірити кермовий механізм. Під час роботи необхідно відрегулювати робочий баланс його складових деталей. Насамперед рекомендується звернути увагу на відповідність геометрії рульового приводу. Навіть при незначній деформації можна керувати машиною, але це дуже погано для роботи гідропідсилювача. Те саме можна сказати і про комплектуючі рульової рейки. Якщо вони занадто зношені, утворюються люфти та вібраційні рухи на рульовому колесі. Вони також негативно позначаються на технічному стані ГУР. Для того, щоб ліквідувати ці неполадки, потрібне обслуговування кермового механізму. Його незбалансована робота провокує появу пошкоджень та витоків рідини у самій системі гідропідсилювача.

Де можна відремонтувати насос гідропідсилювача керма?

Знань про те, як перевірити насос гідропідсилювача керма, не завжди достатньо для правильного обслуговування пристрою. При прояві ознак його несправності найкраще скористатися послугами кваліфікованих майстрів автосервісу у Києві «Гепард». Нашими спеціалістами проводиться візуальна та комп’ютерна діагностика, при необхідності здійснюється заміна комплектуючих, які вийшли з ладу. Також на нашій СТО можна придбати витратні матеріали та запчастини. Усі послуги автосервісу мають фіксовані ціни. Тому співпраця з автосервісом «Гепард» завжди зручна і вигідна для двох сторін і не залежить від класу транспортного засобу, що обслуговується. Для попереднього запису до майстрів автосервісу необхідно записатись за номером телефону або через наш офіційний сайт, заповнивши форму заявки.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту