Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Тріщина на лобовому склі

Тріщина на лобовому склі що робити

Тріщина, що виникла на лобовому склі, вважається серйозною поломкою, з нею стикаються практично всі автомобілісти. Вона найчастіше виникає через попадання невеликого каменю під час їзди з-під коліс від сусіднього автомобіля чи аварії. Незалежно від ситуації доведеться усувати тріщину на склі, якщо немає бажання витрачати великі фінанси на те, щоб її повністю поміняти.

Спочатку відзначимо, як саме виникла тріщина на склі. Фахівці виділяють кілька головних причин, які здатні додавати проблем автомобілістам:

 1. Невеликий камінь або уламок твердого предмета, що вилетів з-під колеса машини, що їде поруч. Не має значення, з якою швидкістю пересувається автомобіль. Камінь здатний вилетіти навіть за невеликої швидкості.
 2. Тріщина на лобовому склі виникає через ДТП. Це логічно, оскільки скло вважається найтендітнішою частиною транспортного засобу.
 3. Помилки, допущені під час встановлення скла. Даний варіант трапляється частіше за інших, коли автомобіліст економить, монтує скло сам, не звернувшись за допомогою до фахівців.
 4. Різкі температурні перепади. Заборонено в зимовий час розтоплювати скло, використовуючи окріп, тому доведеться ремонтувати тріщини на склі.

Є певні різновиди тріщин лобового скла. Багато з цих пошкоджень легко виправити, а інші – складно. Перерахуємо ті пошкодження, які важко усунути:

 • Округла тріщина, що має по центру ямочку;
 • Пошкодження, що нагадує зірку, де «промінчики» розходяться убік;
 • Дві невеликі тріщини, що йдуть від однієї ділянки удару;
 • Пошкодження комбінованого типу, в якому є різні тріщини, сколи.

Якщо ви хочете знати, як усунути пошкодження на склі автомобіля, вивчіть їх характеристики. Якщо вам здається, що тріщина здатна в будь-який момент побільшати, радимо звернутися в автомобільну майстерню.

Що робити, якщо пішла тріщина на лобовому склі?

Якщо на склі тріщина вже є, тоді вас може зацікавити, як саме усунути пошкодження? Для початку ви повинні зрозуміти, що будь-яка паніка є жахливим ворогом. Не варто приймати рішень, поки не зрозумієте, що вони справді вірні. В іншій ситуації ви зробите ще гірше.

Далі з’ясуйте, як усунути тріщини на склі за короткий проміжок часу. Через пошкодження всередину скла проникають різні забруднення, наприклад, пил, абразивні частинки і так далі. Довше користуватиметеся машиною в подібному стані, більше пилу та бруду накопичиться. А це, звичайно, завадить прибрати тріщину.

Щоб запобігти накопиченню бруду, якщо поки немає можливості відвести авто в майстерню або усунути проблему самостійно, дізнайтеся, як можна заклеїти пошкодження. Для цього можете скористатися звичайним скотчем. Якщо плануєте регулярно користуватися машиною, тоді керуйте її максимально плавно. Через різні вібрації пошкодження почнуть лише збільшуватися, а скотч не буде гарною перешкодою цьому процесу.

Також зазначимо, що заклеїти пошкодження на склі потрібно і всередині, і зовні.

Чи можна усунути тріщину на лобовому склі своїми силами?

Вам цікаво, як зупинити тріщину? Тоді виконати цю процедуру можна самотужки самостійно. Для початку придбайте спеціальний комплект. Він дає можливість усувати дефекти, що виникли на вітровому склі. Знайти подібний товар можна на будь-якому автомобільному ринку, СТО, інтернет магазині, де реалізується продукція для машин.

Якщо ви запланували усунути пошкодження максимально якісно, тоді не заощаджуйте на покупці. Найкраще придбайте комплект для ремонту, в якому є докладна інструкція для новачків, де докладно описані всі необхідні дії.

Найчастіше в такий комплект входить:

 • Шприц для вибору дозування;
 • Інжектор;
 • Лезо;
 • Стрічка-самоклейка;
 • Спеціальна полімерна речовина, що дозволяє заповнити будь-яку тріщину.

Усунення пошкодження за допомогою такого комплекту є досить легким. Вам потрібно виконати такі дії:

 • Просвердліть кінчик тріщини (це послабить напругу, зупинить її поширення);
 • Ретельно прочистіть поверхню від бруду;
 • Заповніть порожнину пошкодження за допомогою полімеру.

Ви можете скористатися спеціальною лампою для затвердіння матеріалу. Коли полімер стане дуже жорстким, можете його заполірувати.

Після цього ви навчитеся самостійно закладати тріщину, без допомоги фахівця. Процедура не надто важка, але при неправильному виборі місця для свердління може призвести до наступного – скло повністю непридатне.

Як зупинити збільшення тріщини на лобовому склі?

Процедура усунення тріщини на передньому склі вважається важливою, відповідальною, тим більше якщо ви вирішили впоратися з проблемою самостійно. Але хитрість подібних ушкоджень у тому, що вони поступово збільшуються.

При виявленні тріщини оперативне видалення сколу згодом пройде легше. При цьому ви повинні виконувати наступні правила:

 1. Не протирайте ділянку, не користуйтеся двірниками. Через це бруд проникне у тріщину швидше. Краще заклеїти її, використовуючи скотч чи полімерний матеріал. Так ви уникнете подібну ситуацію.
 2. Не підігрівайте скло – це наступний фактор, потрібний для того, щоб закладання тріщини пройшло максимально вдало.
 3. Водіть машину на невеликій швидкості, вибирайте дорогу, на якій відсутні ями, вибоїни.

Якщо ви прийняли усунути тріщину самостійно, тоді найвідповідальніший у цій справі процес – свердління. Для успішного виконання роботи рекомендуємо дотримуватись наступних рекомендацій:

 • Виконуйте свердління лише на невеликих обертах;
 • Користуйтеся спеціальним свердлом, призначеним для триплексу;
 • Виберіть свердло, діаметр якого трохи більше ніж величина пошкодження;
 • Трохи відступіть від краю тріщини, потім починайте свердлити.

Також видаляйте тріщини, не роблячи наскрізне свердління. Нішу варто зробити не глибше, ніж саме пошкодження.

Чому варто довірити закладання тріщини на лобовому склі фахівцям?

Сьогодні не у кожного власника автомобіля є час для усунення проблеми, що виникла. Крім того, самостійне здійснення будь-якого ремонту за відсутності досвіду часто призводить до більш тяжких наслідків.

Отже, звернення до автомобільної майстерні – це оптимальне рішення, що дозволяє видалити тріщину з вітрового скла швидко, якісно. Фактично фахівці виконують такі ж процеси, які ми описали вище, але вони використовують для ремонту професійне обладнання, мають величезний досвід.

Фахівці, отримавши замовлення від власника автомобіля, виконують маніпуляції:

 • Знежирюють;
 • Висвердлюють;
 • Усувають повітря з тріщини, щоб не виникли бульбашки;
 • Очищають від забруднень;
 • Встановлюють міст, інжектор, а також соплу;
 • Заливають полімерний матеріал;
 • Висушують, використовуючи спеціальні лампи;
 • Полірують поверхню.

Це всі етапи, що дають можливість повністю забрати будь-які сколи на передньому склі.

Чи потрібно ремонтувати тріщини на лобовому склі автомобіля?

Якщо можете усунути скол самостійно, прийміть правильне рішення, повернете своєму транспортному засобу початковий зовнішній вигляд, подбайте, щоб їзда за кермом була безпечна.

Але далеко не у кожному разі усунення проблеми вважається правильним вибором. Є певні критерії, які свідчать, що переднє скло потрібно повністю змінювати:

 1. Площа тріщини займає трохи більше 30% від величини скла. Ви можете залити сколи полімерним матеріалом, але це вам обійдеться дорожче, ніж повна заміна.
 2. Якщо тріщина дійшла краю скляної поверхні, її не можна відремонтувати. Відбулося порушення структури триплексу, ремонт неможливий.
 3. Якщо в скляній поверхні є отвір, розмір якого становить 3 см.

Якщо вашій машині не пощастило, вона отримала саме подібне пошкодження, тоді усунення тріщини буде марним.

Завдяки нашому матеріалу ви змогли дізнатися, як видалити тріщини на склі транспортного засобу. Процедура не складна, якщо у вас достатній досвід, спеціальні інструменти для ремонту. Але щоб отримати ідеальний результат, радимо негайно звернутися до нашої автомобільної майстерні.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту