Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Машина плаває по дорозі – причини?

Машина на швидкості плаває по дорозі причини

Нормальна керованість автомобіля вважається запорукою безпеки автомобіліста, пасажирів. Якщо транспортний засіб під час руху водить на всі боки, це може спричинити аварію. Автомобіліст повинен негайно усунути проблему, яка здатна проявлятися з різних причин.

Якщо автомобіль йде в правий бік, це можна пояснити так – дорожні покриття укладаються не прямо, під спеціальним кутом. Отже, якщо автомобіліст не може взагалі керувати транспортним засобом (через проблеми зі здоров’ям, технічні проблеми), авто скочується під час руху з дороги в бік, не потрапляючи на зустрічну смугу, що викликає небезпечну для всього руху ситуацію. Ось чому під час пересування в автомобілі кермо може завжди тягнути праворуч. Однак є деякі винятки. Наприклад, дорожні полотна, де знаходяться урвища, укладаються убік. У таких випадках і виникає ситуація, коли автомобіль іде у ліву сторону.

Але це лише частина пояснень, чому транспортний засіб плаває під час руху. Також таке трапляється, коли сильний вітер, і сила вітру сильно впливає на пересування авто.

Причини, описані вище, здатні викликати невеликий крен, що не призводить до особливого дискомфорту. Помітити це нишпорення здатний тільки дуже уважний автомобіліст.

У нашому матеріалі ми опишемо неполадки, які найчастіше призводять до досить сильного крену. Але, якщо такі є, не панікуйте. Усунути несправність можна майже в будь-якій автомобільній майстерні.

Автомобіль кидає у різні боки: проблеми з гумою

Найпоширеніша причина, через яку автомобіль іде у правий бік – проблеми з гумою. Це закономірно, що транспортний засіб ходить на всі боки через різний тиск усередині шин. У подібній ситуації машину хилить у бік від тієї гуми, яка менше накачана. Відповідно, не потрібно відразу вести авто в майстерню. Проблема легко усувається під час відвідування шиномонтажу для вулканізації.

Якщо тиск виправлено, а автомобіль тягне вбік, причина може ховатися в іншій особливості гуми – стані протектора. Якщо зносилися протектори на гумі, рівень зносу різний, машина йтиме у бік більш зношеного колеса. Як правильно перевірити цей фактор? Все просто. Якщо під час пересування машина йде у правий бік, тоді необхідно поміняти гуму місцями. Якщо нічого не змінилося, проте після цього машина почала йти в ліву сторону, проблема ховається саме в цій покришці.

Деякі водії рекомендують своїм друзям або знайомим постійно міняти гуму місцями, щоб вона поступово зношувалась. В інструкції для багатьох старих авто навіть вказували спеціальну схему, яка начебто допомагала запобігти проблемі, коли кермо йде вбік. Коли збільшилася кількість передньопривідних автомобілів, багато інженерів почали рекомендувати змінювати гуму з передніх на задні, або навпаки. Але трохи пізніше дослідження змогло показати таке: шини почали активно зношуватися саме після їхньої заміни.

Машину тягне убік: проблеми з підвіскою

Наступна причина, через яку авто тягне праворуч – несправність підвіски. Даний механізм вважається дуже важливим у машині, він дає можливість комфортніше скористатися транспортним засобом. Підвіска здатна поглинати всі вібрації від нерівної дороги, підвищувати комфортність пересування авто.

Якщо цей механізм ходовий зламався, тоді наслідки несправності можуть викликати «плавання» автомобіля на всі боки. Причому таке відбувається в самий невідповідний момент для автомобіліста, через це найчастіше виникають аварії. Але частіше кермо тягне у правий бік. Професійний автомобіліст може легко впоратися із проблемою, відвідавши майстерню.

Якщо джерело несправності є саме підвіскою, такі незручності виникають внаслідок деформації її деталей. Одночасно з підвіскою знижують керованість авто та інші деталі ходового транспортного засобу.

Інженери перевіряють розвал/сходження коліс, що дає можливість виявити можливі поломки. Розвал – відхилення коліс по осі, що знаходиться вертикально. Розвал буває позитивний чи негативний. Позитивний, можливо, використовується у вашому автомобілі. Завдяки йому поступово зношуються шини, підвищується термін служби комплектуючих. Другий варіант розвалу застосовується в гонках, що робить авто стійкішим на кожному повороті, швидше на прямій дорозі. Але в даному випадку комплектуючі гума зношується набагато швидше.

Вести кермо на всі боки може неправильне сходження. Отже, сходження – розташування коліс по горизонталі. Якщо низ колеса виходить назовні, тоді сходження негативне. Даний варіант використовується у машинах, які мають задній привід. Якщо низ розташований усередині, тоді сходження негативне.

Відповідно, розвал/сходження може впливати на те, що машина ходить на всі боки. Все просто. Таке відбувається, якщо виникає механічна деформація, від якої виникають дрібні зазори.

Авто водить з боку на бік: причина в рульовому управлінні?

Якщо кермо йде в праву сторону, причини проблеми можуть ховатися у несправності кермового керування. Ці деталі зношуються, ламаються, і це нормальний процес.

Система управління в сучасній машині найчастіше має у складі рульову рейку. Сама ж рейка має електричний підсилювач. Але старі ГУР теж можуть застосовуватися повсюдно.

Якщо автомобіль водить по сторонах, значить зносилися комплектуючі, що відповідають за систему керування керма. При цьому, найчастіше авто може йти у правий бік. Все тому, що узбіччя доріг, в основному, більше зношене, ніж центральна зона. Ось чому в Англії чи інших державах, де лівосторонній рух значно частіше авто йде в ліву сторону.

Відремонтувати управління керма можна лише у професійній майстерні. Можливо, просто потрібно підтягнути гайки. Але найбільш можливий варіант – встановлення нових деталей.

Автомобіль тягне вліво: неполадки з гальмами

Є ще одна ситуація, коли автомобіль ходить на всі боки – збільшилася, зменшилася швидкість. В останньому варіанті відбулося окиснення або залипли рухомі деталі гальмівної системи. Причиною, через яку автомобіль водить на всі боки – не відбувається повернення поршнів у початкове положення. Отже, машина гальмує раніше, через що авто починає плавати убік.

Чому ж машина ходить на всі боки, коли розганяється? Це нормальне явище. Проблема криється у наступному – передньопривідні автомобілі мають приводи різної довжини. Значно довше привід може бути і на правій, і на лівій стороні. Все залежить від того, як виробник вирішив скомпонувати місце під капотом.

Авто кидає з боку в бік: деформація кузова та осей

Якщо авто йде в правий бік, то деформувалися осі, кузов. Якщо деформуються кріплення підвіски до поверхні кузова, тоді при пересуванні виникає відчуття, що машина почала їхати боком. Кріплення, що вийшло з ладу, тягне авто в бік, потрібно міняти в автомобільній майстерні.

Якщо головна причина відноситься до кузова, тоді в цьому випадку справи значно гірші. Найчастіше така проблема виникає, якщо водій бажає просто заощадити. Після аварії водій не вирушає до професійної майстерні. Він звертається до гаражної майстерні, де не враховуються контрольні геометричні точки при рихтуванні кузова. Після цього йому доводиться витрачати більше фінансів, щоби привести машину в робочий стан.

Тепер ви зрозуміли, що є різні поломки, що відповідають на питання, з яких причин авто кидає на всі боки. Панікувати, хвилюватись у такій ситуації не потрібно. Просто послідовно перевірте всі вузли, деталі, які могли спричинити несправність.

Якщо автомобіль плаває на всі боки, причини можуть критися в різних поломках. Тому вам необхідно перевірити всі вузли, про які ми писали вище. Якщо ви по черзі перевірите всі пункти, зможете точно дізнатися, чому автомобіль кидає на всі боки, усунути присутню проблему в найкоротші терміни.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту