Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Лямбда зонд – ознаки несправності

Ознаки несправності лямбда зонд

Лямбда зонд – це особливий датчик, за допомогою якого здійснюється вимірювання кількісного показника повітря у вихлопних газах, що виробляються транспортним засобом. Після отримання показників цим датчиком передається інформація на електронний блок керування (ЕБУ). Це необхідно для з’ясування того, як згоряє паливо у двигуні внутрішнього згоряння під час регулювання роботи каталізатора вихлопу.

Лямбда зонд також знижує рівень вуглекислого газу у вихлопних газах, що значно підвищує категорію екологічності транспортного засобу. Некоректна робота будь-якої системи транспортного засобу, у тому числі і, якщо зламався лямбда-зонд, значно знижує якість експлуатації авто. Також для такої поломки характерні особливі ознаки, що погіршують досвід використання автомобіля.

Як визначити несправність лямбда-зонда?

Причиною збою роботи транспортного засобу є порушення функціональності деяких систем та деталей, у тому числі й несправний лямбда-зонд, ознаки поломки якого завжди явно виражені. Найчастіше несправність лямбда зонда проявляється такими ознаками:

  1. Погіршення динаміки автомобіля. Супроводжується слабкою тягою від ДВЗ, що не дає змоги нормально розігнати машину.
  2. Нестабільність неодруженого режиму. У разі, коли лямбда зонд на ЕБУ не працює надходять некоректні дані, що призводить до порушення процесу, при якому утворюється паливоповітряна суміш. Це впливає на роботу ДВЗ. Швидкісні показники оборотів мотора можуть як підніматися, так і опускатися нижче за допустимі значення і, як наслідок, машина починає глухнути.
  3. Збільшення витрат палива. Втрати обсягу можуть бути зовсім невеликими, але мінімальна кількість визначається за допомогою програмної перевірки.
  4. Збільшення обсягу токсичних вихлопів. Змінюється запах вихлопного газу більш різкий і насичений, з домішкою бензину чи дизельного палива. Також значно змінюється колір. Гази набувають насичений щільний сірий або синій відтінок. Це залежить від палива.

Багато автолюбителів цікавить, якщо відключити лямбда зонд, що буде. Якщо ця деталь присутня у складанні, то вона завжди чинитиме значний вплив на роботу всієї конструкції. Тому її відключення виявиться всіма симптомами поломки, а також може спричинити порушення роботи інших систем автомобіля.

Непрацюючий датчик не є причиною відмови від експлуатації автомобіля. З такою поломкою можна скористатися машиною зі значним зниженням комфорту власника. Також ознаки поломки лямбда зонда можуть збігатися з іншими неполадками конструкції, але, як зрозуміти, що лямбда зонд не працює. Для цього рекомендується провести діагностику всіх вузлів транспортного засобу, щоб виявити, яка причина викликала нестабільну роботу автомобіля.

Зазвичай, всі несправності автотранспортного засобу відображаються світлом датчиків на панелі. І якщо виникає питання, чи горить чек у разі несправності лямбда зонда, то однозначно – так. Але такий сигнал може свідчити про поломку датчика масового витрати повітря. Тому для детальнішого визначення слід переглянути коди помилок, які видає електронний блок керування.

Причини швидкого виходу з ладу лямбда зонда

Діагностична перевірка автомобіля завжди покаже причину поломки будь-якої деталі, у тому числі і чому загоряється чек лямбда зонда. Найчастіше його несправність викликає фізичне зношування. Стандартною нормою даного датчика кисню є пробіг 100 тис. км. Але скоротити допустимий ресурс можуть додаткові фактори:

  1. Обрив ланцюга. Порушення роботи електромережі в окремих місцях завжди призводить до збою. При обриві дроту для підігріву наконечника пристрій не прогріється і не працюватиме. А якщо обірветься кабель живлення, це спричинить повне виведення з ладу датчика.
  2. Замикання пристрою. Після короткого замикання датчик стає непридатним для експлуатації. Але чи можна їздити з несправним лямбда-зондом? Звичайно, не рекомендується, оскільки така несправність значно знижує екологічність та підвищує витрату палива транспортного засобу.
  3. Забруднення датчика. Під час руху автомобіля відбувається постійний контакт лямбда зонда з вихлопними газами, що призводить до природного забруднення.
  4. Термічні ушкодження. Їх викликають неполадки системи запалення, у яких відбувається, перегрів датчика. Це значно скорочує ресурс функціональності деталі.
  5. Механічні пошкодження. Встановлювати датчик рекомендується за допомогою фахівців, щоб не дізнатися, що буде, якщо неправильно підключити зонд лямбда. Самостійні спроби встановлення часто спричиняють механічні пошкодження деталей. Але така ж несправність може бути наслідком ДТП.
  6. Використання невідповідних герметиків. Важливо враховувати властивості компонентів, оскільки дія високих температур активує процес вулканізації деяких герметичних складів.
  7. Пошкодження наконечника датчика. З’являється при ненавмисному забрудненні цього високочутливого елемента різними речовинами та твердими частинками.
  8. Порушення герметичності вихлопної системи.
  9. Проблеми запуску двигуна. Часте безуспішне запускання мотора призводить до скупчення в колекторі палива, що не згорів. Це додатково забруднює датчик.

Для того, щоб розуміти, як виходить з ладу лямбда зонд, необхідно знати всі фактори, що впливають на його роботу. Але першопричину точно визначити можна лише після правильної діагностики.

Як і навіщо вимикати лямбда зонд?

Багато водіїв запитують, як відключити лямбда зонд. Але таке рішення має досить сумнівні переваги. Їх прояв спостерігається лише за ліквідації кисневого каталізатора.

Можна провести програмне вимкнення датчика. Внаслідок таких маніпуляцій:

  • Поліпшується потяг;
  • Підвищується потужність ДВЗ;
  • Поліпшується динаміка;
  • Перемикання передач стає більш плавним.

Також можна просто вилучити датчик із комплектації. І що буде, якщо зняти лямбду зонд? За його відсутності значно збільшується витрата палива, зменшується період експлуатації більшості комплектуючих ДВЗ, оскільки всі деталі підвищується навантаження. Збільшується обсяг шкідливих вихлопних газів. Вони змінюють свій склад, що супроводжується різким запахом і зміною кольору, характерним для поломки деталі.

Без датчика деякі показники автомобіля покращуються. Але чи можна їздити без лямбди зонда? Фахівцями не рекомендується це робити. Якщо не встановлено каталізатор та датчик кисню, скорочується ресурс двигуна та вихлопної системи. Хоча машина і стає динамічніша, при експлуатації в місті це практично не відчувається. При цьому значно зростають фінансові витрати на пальне.

Така деталь, як лямбда зонд, не стосується важливих запчастин автомобільної конструкції. Але вона має вагомий вплив на знос інших комплектуючих. Тому при її некоректній роботі рекомендується якомога раніше її замінити. І краще користуватись оригінальними датчиками, так як універсальні моделі часто подають неправильну інформацію.

Якщо ви зіткнулися з поломкою цього пристрою у своєму транспортному засобі, скористайтесь послугами автосервісу у Києві «Гепард». Наші висококваліфіковані співробітники завжди нададуть вам якісні ремонтні послуги.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту