Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Як правильно зберігати шини?

Як правильно зберігати гуму

Практично кожен автомобіліст рано чи пізно стикається з проблемами, що стосуються не лише покупки та заміни покришок для свого автомобіля, але й створення оптимальних умов для утримання зимової або літньої гуми. Тільки за правильних умов зберігання шин, що не використовуються, зберігаються їх експлуатаційні властивості і продовжується їх термін служби.

В даному випадку ідеальним рішенням є послуги, які надають підприємства, що спеціалізуються на сезонному заощадженні автошин. У таких умовах гума зберігається у складських опалюваних приміщеннях з дотриманням усіх вимог. Фахівцями обов’язково укладаються покришки у правильному положенні. Це дозволяє запобігти нерівномірному тиску, що призводить до деформації гуми при тривалому періоді простою.

Коли автовласники не можуть або не хочуть оформити замовлення на надання послуг таких фірм, тоді їм доводиться самостійно організовувати зберігання автошин у своїх квартирах на балконах, гаражах чи інших підсобних приміщеннях. У цьому випадку слід знати, як правильно зберігати шини, забезпечуючи їм надійний захист від морозу та високих температур.

Підготовка шин для зберігання

Дуже важливо організувати правильну підготовку покришок для їхнього подальшого зберігання. Насамперед слід провести ретельне очищення автошин, ліквідувавши з їхньої поверхні забруднення, пил, каміння, предмети, що застрягли. В іншому випадку абразивні частинки сильно пошкоджують протектор. Після очищення необхідно промити гуму, далі ретельно висушити, оскільки залишки вологи можуть спровокувати утворення плісняви.

Упаковка шин повинна проводитись з використанням мішків із натуральних текстильних матеріалів. Існують навіть спеціальні чохли для зберігання шин. Категорично забороняється користуватися з цією метою поліетиленовими пакетами. При правильному зберіганні у покришок створюється циркуляція повітря.

Місця для зберігання шин

Після того, як будуть закінчені всі попередні заходи, важливо правильно підібрати оптимальне місце для утримання покришок.

Де краще зберігати шини?

Зберігати літню та зимову гуму рекомендується:

  • У опалюваних житлових приміщеннях, сухих і чистих коморах (важливо виключити попадання пари з душових та гарячого повітря з кухні, у приміщення, де зберігаються шини);
  • На балконах, які утеплені, опалюються та засклені;
  • У гаражах з опаленням та сухим повітрям – необхідно забезпечити чисту територію для покришок, біля яких не будуть знаходитись хімічні реагенти, а також не буде джерел відкритого вогню з іскрами;
  • У льохах після їх ретельного просушування – такий варіант зберігання допустимий лише за умови створення оптимальних умов зберігання автомобільних шин із суворим дотриманням усіх правил: температура повітря 15-25 градусів тепла, вологість повітря в межах 50-75 %, відсутність випарів небезпечних речовин.

Де небажано зберігати шини?

Не рекомендується використовувати для зберігання покришок:

  1. Загальні тамбури на вході в квартиру, холодні зони на поверхах багатоквартирних будинків, сходові клітини. Згідно з нормами пожежної безпеки, забороняється захаращення таких приміщень. Також сусіди не схвалять такий формат зберігання шин і не захочуть щодня через них відчувати незручності.
  2. Неопалювані гаражі, місця в яких покришки, безпосередньо, можуть контактувати з опалювальними приладами, батареями, лежати під трубопровідними системами, що протікають, на полицях з нерівними поверхнями. Надто низька або надто висока температура, підвищена вологість або дуже пересушене повітря можуть призвести до руйнування автомобільної гуми, що погіршує при цьому її хімічні та фізичні властивості. Такий стан призводить до суттєвого зниження її міцності, еластичності та довговічності. Нерівності на поверхні, яка служить для зберігання шин, проводять до їх деформації та пошкоджень.
  3. Відкриті незасклені балкони або лоджії. За таких умов зберігання покришки піддаються дії вологи, вітру, прямих сонячних променів та низьких температур. Все це призводить до того, що термін експлуатації автошин значно скорочується і вони стають непридатними для використання.

Правила зберігання гуми

Фахівці виділяють низку відмінностей того, як зберігаються шини без дисків та з дисками. Розглянемо детальніше кожен варіант.

Зберігання шин без дисків

Не для кого не секрет, що зберігання шин у побутових умовах відбувається без дотримання вимог ГОСТів, так як це технічно неможливо. Якщо автовласник не хоче здійснювати оплату за послуги сезонного зберігання спеціалізованим фірмам, тоді висока ймовірність того, що можливими місцями, які використовуватимуться для розміщення автошин, можуть стати гараж чи балкон у квартирі.

Варто зазначити, що допускаються мінімальні відхилення температурного режиму від нормальних показників, але слід враховувати, що головний ворог гуми на колесах – це ультрафіолетове сонячне проміння. Через деякий час під їх впливом деформується структура покришок, зменшується їх еластичність і утворюються незначні пошкодження у вигляді тріщин на їх поверхнях. Тому рекомендується закривати покришки від прямого сонячного проміння, а також від можливих атмосферних опадів у вигляді дощу або снігу.

З цією метою необхідно використовувати водонепроникну тканину. Ідеальним рішенням буде придбання спеціальних чохлів чи мішків. Попередньо варто провести огляд гуми щодо виявлення гриж, глибоких порізів або інших видів пошкоджень каркаса.

Категорично заборонено підвішування покришок без дисків, тому що в такому стані вони дуже швидко піддаються деформації, що сприяє погіршенню герметизації коліс надалі. Також не рекомендується розміщувати шини у горизонтальному положенні по кілька штук одна на одну. Такий спосіб зберігання призводить до деформації покришок шириною. Найбільш оптимальним варіантом розміщення шин без дисків вважається вертикаль поруч один з одним в один ряд.

Зберігання шин з дисками

Ідеальним варіантом вважається зберігання коліс у зборі у підвішеному стані у господарському приміщенні чи гаражі. При такому розміщенні все навантаження розподіляється безпосередньо на колеса, запобігаючи цим деформації покришок. Якщо колеса з дисками зберігаються на підлозі, тоді забороняється їхнє вертикальне положення. Оптимальним варіантом буде укладання шин у висоту одна на одну у кількості не більше 4 штук. У такому положенні обіддя запобігатиме деформації гуми на покришках.

Спеціалізована мережа автосервісів Гепард у Києві надає своїм клієнтам послуги з шиномонтажу для всіх марок легкових авто.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту