Як почистити дросельну заслінку?
Велике значення при змішуванні горючої суміші має система подачі повітря в силовому агрегаті транспортного засобу. Адже на обсяг палива, що впорскується, впливає кількість закачаного в камери згоряння повітря. Процес його всмоктування робочі циліндри здійснюється шляхом розрідження через дросельну заслінку. Управління пристроєм здійснюється безпосередньо водієм, який натискає педаль газу. Розберемося з тим, що таке заслінка, як вона працює і які існують тонкощі її обслуговування. Варто зазначити, що при некоректній роботі даного пристрою суттєво підвищується витрата палива та втрачається стабільність функціонування двигуна в автомобілі. Це вказує на необхідність регулярного обслуговування та чищення дросельної заслінки.
Де знаходиться дросельна заслінка та які функції вона виконує?
У транспортних засобах дросельна заслінка розташована безпосередньо перед колектором впуску, так як вона забезпечує подачу повітря в камери згоряння. Така локалізація пристрою обумовлена фактом надходження на цю ділянку повітря, що пройшов повітряний елемент, що фільтрує. Але, незважаючи на це, у його структурі залишаються різні домішки у невеликих кількостях, які осідають на стінках деталей, що пропускають повітря. Все це пояснює, навіщо чистити дросельну заслінку, адже забруднення її структури є фактором розвитку деяких несправностей. Конструктивно дросельна заслінка виступає як звичайний повітряний клапан. При його відкритті тиск у робочих циліндрах ідентичний тиск навколишнього середовища. Коли заслінки закриваються, у робочих камерах утворюється вакуум.
Ознаки забрудненої дросельної заслінки
Для водіїв з невеликим стажем ознаки некоректної роботи дросельної заслінки не завжди вказують на несправність повітряного фільтра. Для фахівців та досвідчених водіїв про наявність брудної дросельної заслінки скажуть наступні прояви:
- Уповільнена реакція зміну становища важеля газу.
- Зниження стабільності функціональності ДВЗ на холостому ході через обмеження потоку повітря. На необхідність заміни деталі вказує факт плаваючих оборотів на неодруженому ходу навіть після миття дросельної заслінки.
- Відсутність плавного руху автомобіля на низьких оборотах або за зниженої швидкості.
- Коли відсутнє чищення деталі, навіть при її сильному забрудненні висока ймовірність несанкціонованої зупинки двигуна автомобіля.
Такі ознаки виявляються, коли кут відкриття заслінки невеликий. Наявність на ній забруднень значно зменшують потік повітря, інтенсивність якого при цьому мінімальна. Велике відкриття пристрою запобігає правильному визначенню ступеня забруднення заслінки.
Чому забруднюється дросельна заслінка?
Цей вузол забруднюється унаслідок неповного очищення повітря від наявності різноманітних домішок на 100 %. Основним фактором такого стану є заправка автомобіля низькоякісним паливом із осадом. Домішки у вигляді нагару осідають на стінках механізму, що є першою ознакою несправності дросельної заслінки. Відповідно, наповнення паливного бака автомобіля якісним бензином сприяє відстроченню чищення дросельної заслінки. Також важливо вчасно проводити заміну паливного фільтра, оскільки бензин має властивість видаляти з його поверхні бруд. Вона, у свою чергу, розчиняється і частково може приникати до заслінки.
Передчасне промивання дроселя необхідне, коли пошкоджений повітряний фільтруючий елемент або повітропровід. Це є причиною попадання в заслінку різного сміття, яке погіршує її стан. Також не виключається забруднення картерними газами, що мають у своєму складі масляний пил. При такому стані не обійтися без попереднього миття дроселя, тому що його стінки покриваються масляними відкладеннями. Проникнення картерних газів відбувається через кришку клапана. У цьому випадку наноситься максимальна шкода, оскільки після згоряння масляного пилу поверхня робочих елементів дроселя покривається нагаром.
Як почистити дросельну заслінку?
Періодичність проведення чистки дроселя становить один раз на 30-50 тис. км пробігу. Провести дані маніпуляції можна самостійно, тільки необхідно розбиратися в правилах демонтажу дросельної заслінки і врахувати, що потрібно викрутка, засіб для чищення і чисте ганчір’я. Для того щоб почистити дросельну заслінку, слід виконати:
- Відкриття доступу до дроселя шляхом демонтажу повітроводу, що з’єднує його з повітряним елементом, що фільтрує;
- Зняття болтів, які фіксують заслінку, та від’єднавши клапан продування адсорбера, провести її зняття;
- Очищення пристрою від забруднень: для промивання дроселя найчастіше використовують рідину для очищення карбюратора, але також можна підібрати й інші засоби для чищення;
- Просушування внутрішньої та зовнішньої сторін промитої заслінки за допомогою сухого дрантя;
- З’єднання всіх комплектуючих вузла у зворотному порядку.
Заміна дросельної заслінки буде проводитись рідше за умови якісного очищення металевих частин вузла до появи білого блиску. Якщо на поверхні деталі залишиться мінімальна кількість нальоту, то на нього швидко налипнуть дрібні частинки нових забруднень.
Як промити дросельну заслінку не знімаючи?
Очищення дросельної заслінки від забруднень може проводитись без її зняття. При цьому варто враховувати, що якість результату в порівнянні з демонтажним чищенням буде значно нижчою. За такого стану виникає логічне запитання у тому, як часто чистити дросельну заслінку без зняття? У цьому випадку профілактичне промивання необхідно після кожних 7-10 тис. км пробігу. Це пояснюється тим, що на невелику кількість не змитого бруду дуже швидко прилипають частинки різних домішок, що є у повітрі.
Як і при демонтажному способі, чищення дроселя без зняття на первинному етапі здійснюється після демонтажу частин повітроводу. Спочатку закриту заслінку обробляють засобом для чищення і витирають сухим ганчірком. Потім її відкривають для видалення забруднень, розташованих на поверхнях з обох боків пристрою. При цьому важливо, щоб рідина для чищення дроселя проникала всіма каналами. Експлуатація пристрою можлива лише після того, як воно буде просушене за допомогою сухого ганчір’я. Якість очищення перевіряється на неодруженому ходу, коли водій незначно натискає педаль газу.
Якими засобами чистити дросельну заслінку?
Найбільш популярною технічною рідиною для чищення дросельної заслінки є карбклінер. Це професійний засіб, який використовується для промивання карбюратора. Його склад включає компоненти, які швидко нейтралізують різні забруднення металевих поверхонь. У разі виникнення питання, чим промити дросельну заслінку, автомеханіками рекомендується карбклінер. Ця швидкодіюча речовина, через кілька хвилин, розчиняє будь-які забруднення, які легко убираються ганчір’ям. Друге місце займають різноманітні аерозолі у балончиках. Такі засоби для чищення мають меншу ефективність, але більш зручні при використанні. Найчастіше застосовуються при промиванні дроселя без демонтажу з транспортного засобу.
Практично у кожного автовласника є в наявності велика кількість різних видів засобів для чищення. І при їх підборі вони часто запитують, чи можна чистити дросельну заслінку ВД 40. Цей засіб призначений для позбавлення від іржі, що не є причиною заборони його застосування при промиванні заслінки дроселя. Незважаючи на те, що ВД 40 агресивно впливає на іржавий наліт, компоненти, що входять до складу засобу, не роз’їдають поверхні деталей з металу. Тому цей засіб також рекомендується використовувати для чищення дроселя, оскільки після обробки металеві поверхні не отримують хімічні пошкодження і залишаються чистими гладкими.
При необхідності очищення дросельної заслінки рекомендуємо звертатися до спеціалізованого автосервісу у Києві «Гепард». Наші кваліфіковані майстри виконають обслуговування автомобіля на найвищому рівні та за доступними цінами.