Графік роботи
Пн — Пт 09:00 — 19:00
Сб 10:00 — 18:00
попередній запис
Top

Що таке круїз контроль (Cruise Control)?

Круїз контроль це

Сучасні марки транспортних засобів укомплектовані круїз-контролем. Це спеціальний прилад, що забезпечує підтримку стабільної швидкості автомобіля, що є дуже практичною здатністю при подоланні довгих дистанцій, оскільки у водія з’являється можливість трохи розслабитись у затяжній дорозі за кермом транспортного засобу. Хочемо звернути увагу, що цією функцією можна користуватися на будь-якому вигляді та якості дорожнього покриття. Дозволити розібратися в тому, що робить круїз-контроль, і правильно оцінити важливість даного приладу можна лише після самостійної їзди в машині навіть на невелику відстань. Максимальна реалізація функціональних можливостей приладу відкривається при пересуванні авто по трасі зі швидкістю понад 90 км/год.

Навіщо потрібен круїз контроль?

Перед включенням системи важливо розібратися з тим, що таке круїз-контроль та як він працює. Процес здійснення його функціональних здібностей відбувається автоматично. Наявність круїз-контролю у комплектації транспортного засобу дає можливість на регулярних відрізках безперервного руху витримувати оптимальну швидкість. Працюючи двигуна внутрішнього згоряння одному режимі, коли автомобіль рухається однією швидкості, істотно економиться витрата палива. При цьому вплив на його функціонування зовнішніх факторів у вигляді швидкості вітру або його напрямку, різних підйомів та плавних спусків не виявляється. Такі характеристики дають чітко зрозуміти, що таке круїз-контроль у машині. Ефективність роботи приладу забезпечується налагодженням взаємодії із двигуном внутрішнього згоряння автомобіля.

Більшість сучасних виробників автомобільної електроніки випускають спеціальні набори, які готові до монтажу в машинах, у яких у комплектації не передбачений круїз-контроль. Дані набори створюються під спеціальні групи автомобілів, що забезпечує легке підключення пристрою до елементів бортової мережі автомобіля. Наприклад, системи Drivenge чи Jet-cruise КН підходять для транспортних засобів Duster, Solaris чи інших марок з електронним акселератором. Але, з метою перетворення помилок під час монтажу, рекомендується довірити фахівцям цю роботу.

При встановленні системи важливо враховувати наявність суттєвих відмінностей між тим, як працює круїз-контроль на автоматичній та механічній трансмісіях. При механічній КПП відбувається скидання заданих параметрів під час перемикання швидкостей. Відповідно, буде потрібно постійне включення пристрою.

Як працює круїз контроль на коробці автомат?

Для запобігання помилкам в експлуатації системи важливо зрозуміти, як користуватися круїз-контролем і що для цього треба. Для регулювання механізму необхідно натиснути п’ять клавіш, обладнаних на рульовому колесі:

 • Перемикач для стабілізації швидкості або збільшення. При розгоні автомобіля до наміченої швидкості є можливість фіксації педаллю газу. При кожному натисканні на важіль допускається збільшення швидкості лише на 1 км/год.
 • Кнопка вкл/викл для активації та деактивації механізму.
 • Resume для прискорення запуску механізму та включення першої швидкості, яка задається перед тим, як увімкнути круїз-контроль, в той час, коли параметри системи скинуті в результаті швидкого розгону або гальмування.
 • Coast для зниження швидкості на 1 км/год (у деяких моделях автомобілів цей параметр становить 1,5 км/год).
 • Cancel для повного відключення системи cruise-control.

Пристрій включає й інші кнопки, що відрізняють крок набору і зменшують швидкісний режим авто. Знання про те, який і навіщо потрібен круїз-контроль у ваш автомобіль, допоможуть підібрати правильний пристрій, що відповідає марці та комплектації транспортного засобу.

Які бувають види круїз контроль?

Сучасна транспортна промисловість виробляє два основні види круїз контролю: пасивний (РРС) та адаптивний.

Пасивний – Predictive Powertrain Control (РРС)

При використанні пасивного круїз-контролю водій попередньо має встановити швидкість пересування транспортного засобу. Для того щоб вимкнути систему, необхідно легко натиснути на педаль газу. Конструкція РРС включає пневматичний привід з регулюванням подачі повітря і палива в камеру згоряння використовуючи спеціальні клапани.

Адаптивний – Adaptive Cruise Control (АСС) та відмінності від РРС

Під адаптивним круїз-контролем мається на увазі модернізована варіація його активного виду. Пристрій здійснює контроль за режимом швидкості. Автомобілі з таким типом пристрою визначають відстань до транспортного засобу, що йде попереду, по проїжджій частині. На зміну його швидкості руху може впливати дорожня ситуація у конкретній ситуації.

Багатьох автолюбителів-початківців цікавить питання, що таке активний круїз-контроль в автомобілі. Якщо відповідати коротко, це пристрій, що сприяє плавному зниженню швидкості руху при зменшенні відстані до машини, що рухається спереду, яка активізується без механічного втручання водія. При цьому її показники зменшуються до досягнення оптимальної відстані між автомобілями. Коли перешкода перед машиною відсутня, тоді вона набирає швидкість і повертається до утримання встановленого швидкісного режиму. Тепер зрозуміло чим відрізняється адаптивний круїз-контроль від звичайного. Кожен автовласник, враховуючи марку своєї машини, самостійно визначається, яку систему вибрати для себе.

Як встановити систему Cruise Control на автомобіль?

Багато автовласників намагаються самостійно розібратися з тим, як зробити круїз-контроль на своєму транспортному засобі. На підготовчому етапі встановлення даного механізму важливо заздалегідь провести заміну гальмівного датчика. Для цього спочатку необхідно від’єднати проводку, а потім демонтувати елемент шляхом кількох поворотів. Установка запасного механізму здійснюється при утриманні педалі у положенні нагору. Поєднання нового датчика буде з комплектом набору круїз-контролю.

Далі проводиться встановлення кнопок для підключення пристрою та здійснення контролю за його роботою. Проводиться зняття подушки безпеки, демонтується задня частина кермової колодки, відкручується заглушка. Монтується клавіша, що забезпечує зручне використання системи.

Завершальний етап передбачає проведення тестування всього механізму cruise-control щодо виявлення можливих помилок. Після того, як система буде встановлена на автомобіль, з метою дотримання всіх правил безпеки її роботи необхідно перевірити, як включається круїз-контроль.

Для того, щоб запобігти помилкам у монтажі системи cruise-control, рекомендуємо довіряти даний спектр робіт кваліфікованим майстрам автосервісу «Гепард».

Поради щодо встановлення та налаштування системи Cruise Control

Перед тим як встановлювати систему на автомобіль, необхідно обов’язково провести комплексну діагностику всіх його вузлів та механізмів. В іншому випадку виникає ймовірність того, що пристрій може не вмикатися або автомобіль буде некоректно поводитися під час переходу на утримання встановленої швидкості руху.

Далі, при проведенні монтажу, рекомендується дотримуватися трьох основних порад від авто майстрів:

 1. Підбір девайсу за сумісністю з моделлю та типом двигуна внутрішнього згоряння.
 2. Найбільш простий у встановленні вважається пасивна версія РРС, що не вимагає використання додаткових пристроїв.
 3. Важливо забезпечити безпомилкову роботу ESP та ABS. Перепрошивка ЕБУ під час монтажу справного пристрою не проводиться.

Багато користувачів цікаво, що таке круїз-контроль в автомобілі на механіці, які існують тонкощі його використання. Фахівці рекомендують дотримуватися низки основних правил експлуатації даного виду системи:

 1. Автоматичне визначення та регулювання швидкості пристроєм проводиться під час руху автомобіля зі швидкістю не більше 100 км/год та невеликим натисканням на важіль SET.
 2. Зниження швидкісного режиму пересування проводиться, натиснувши кнопку Coast. Для встановлення нового параметра потрібно лише відпустити перемикач. Короткочасні натискання сприяють зниженню швидкості руху автомобіля на 1,5 км/год.
 3. Натискання кнопки Cancel призведе до вимушеного припинення автоматичного контролю.

Докладно розібравшись у тому, що означає круїз-контроль, можна сміливо приймати рішення щодо необхідності встановлення системи у свій автомобіль, або відмовлятися від ідеї. Для того, щоб унеможливити ризик встановлення системи cruise-control, рекомендуємо скористатися послугами спеціалізованого автосервісу «Гепард». Наші кваліфіковані фахівці проведуть комп’ютерну діагностику технічного стану автомобіля. Також ми зможемо досконало та аргументовано пояснити всі особливості системи круїз-контроль, які роблять її не тільки практичною та зручною при тривалих переїздах, але й вигідною. На нашому автосервісі за необхідності проводиться заміна деталей, що вийшли з експлуатації. Звернувшись на СТО у Києві – «Гепард», ви можете бути впевнені в якості самої системи та її встановлення на ваш транспортний засіб.

❶ Де знаходиться СТО Gepard?
Ми знаходимося на вул. Льва Толстого, 63 і Кільцева дорога,4б.
❷ Як зв'язатися з Вами?
Ви можете зателефонувати нам за телефонами:
098-554-99-55 - Окружна
095-554-99-77 — Центр
❸ З якими марками авто працює?
Ми працюємо майже з усіма марками автомобілів
❹ Які ваші головні принципи?
Наші основні принципи - це якість і безпека.
Оберіть мову сайту